کد خبر: ۲۱۲۳۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۱ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - 17 August 2023
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری مقام مسئول در حوزه فروش بلیت پروازهای اربعین را شرکت‌های هواپیمایی عنوان کرد و گفت: فروش بلیت خارج از سامانه فروش شرکت‌ها ممنوع است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری مقام مسئول در حوزه فروش بلیت پروازهای اربعین را شرکت‌های هواپیمایی عنوان کرد و گفت: فروش بلیت خارج از سامانه فروش شرکت‌ها ممنوع است.

به گزارش ایسنا، محمد محمدی‌بخش در جلسه هماهنگی پروازهای اربعین حسینی سال ۱۴۰۲، به بیان ماموریت بخش‌ هوایی کشور در عملیات پروازی برای حضور در بزرگترین اجتماع بشری در دنیا پرداخت و گفت: عملیات پروازهای اربعین امسال از ۲۷ مرداد ماه از فرودگاه های ایران به فرودگاه های نجف و بغداد آغاز خواهد داشت.

وی اظهار کرد: سال گذشته ۸۰ درصد از عملیات پروازهای اربعین به فرودگاه نجف و ۲۰ درصد به فرودگاه بغداد انجام شد و ۶۵ درصد از این تعداد پروازها از مبدا فرودگاه امام خمینی (ره) و مابقی از سایر فرودگاه‌ها صورت گرفت.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه امسال به دلیل شرایط آب و هوایی و شرایط خاص مرزی استفاده از بخش هوایی مورد استقبال بیشتر عموم قرار داشته و انتظار از این بخش بسیار بالاست گفت: به منظور مدیریت بیشتر عرضه و تقاضا در ارائه مجوزهای پرواز به شرکت های هواپیمایی محدودیتی لحاظ نشده است.

محمدی‌بخش قیمت تعیین شده برای پروازهای اربعین به فرودگاه های نجف و بغداد را ۸ میلیون تومان و از مبداء مشهد ۹٫۵ میلیون تومان اعلام کرد و از شرکت‌های هواپیمایی خواستار شد به منظور افزایش ظرفیت‌های پروازی از هواپیمایی‌های پهن پیکر استفاده کنند.

وی همچنین از شرکت‌های هواپیمایی خواست نسبت به استقرار رئیس ایستگاه پاسخگو و تصمیم گیر در فرودگاه‌های نجف و بغداد اقدام کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از راه‌اندازی مرکز مدیریت کنترل پروازها (OCC) ویژه پروازهای اربعین در سازمان هواپیمایی کشوری با حضور شرکت‌های فعال در عملیات امسال خبر داد و گفت: این مرکز به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط با تمامی فرودگاه‌های درگیر در عملیات است.

محمدی‌بخش از برخورد در لحظه با گران‌فروشی بلیت در این ایام خبرداد و تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی مجازند با اختیار خود در سایت خودشان فروش بلیت داشته باشند و شرکت‌هایی که از زیرساخت لازم برای فروش برخوردار نیست می‌توانند با رعایت مقررات لازم نسبت به واگذاری فروش بلیت به سایت های منتخب و معرفی شده از سوی این سازمان با نظارت و کنترل دقیق تر اقدام کنند.

وی مقام مسئول در حوزه فروش بلیت پروازهای اربعین را شرکت‌های هواپیمایی عنوان کرد و گفت: فروش بلیت خارج از سامانه فروش شرکت‌ها ممنوع است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: