کد خبر: ۲۱۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۰۷:۲۷ - ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - 12 August 2023
مدیرعامل ذوب‌آهن با اشاره به چالش‌ها و محدودیت‌های صنعت فولاد گفت: بهترین پوشش‌ بانک تجارت در شرایط فعلی برای پروژه‌های توسعه‌ای شامل سرمایه در گردش و خرید و فروش از طریق LC است.

مدیرعامل ذوب‌آهن با اشاره به چالش‌ها و محدودیت‌های صنعت فولاد گفت: بهترین پوشش‌ بانک تجارت در شرایط فعلی برای پروژه‌های توسعه‌ای شامل سرمایه در گردش و خرید و فروش از طریق LC است.

به گزارش بانکداری ایرانی ؛ مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن در دیدار با مدیرعامل بانک تجارت درخصوص چالش‌ها و محدودیت‌های صنعت فولاد گفت: صنعت فولاد در کنار چالش‌های صادراتی با محدودیت‌های بسیاری مواجه است که افزایش قیمت حامل‌های انرژی، قطع شدن برق در تابستان و گاز در زمستان، بعضاً قیمت‌گذاری‌های دستوری و غیره، تاب‌آوری این صنعت ارزش‌آفرین در بخش‌های مختلف را تحت‌الشعاع قرار داده است.

وی افزود: صنعت فولاد به عنوان یکی از مهم‌ترین پیشران‌های توسعه صادرات غیرنفتی برای رشد تولید به تمرکز بر تولید نیاز دارد. بانک تجارت از حامیان مالی صنایع و بویژه صنعت فولاد است که توافقات مطلوبی برای استفاده از حد اعتباری این بانک در سال جاری صورت گرفته است. توسعه همکاری‌های این چنینی، نویدبخش آینده‌ای روشن برای هر دو‌مجموعه خواهد بود.

کوهی ادامه داد: بهترین پوشش‌هایی که بانک تجارت می‌تواند در شرایط فعلی برای پروژه‌های توسعه‌ای ذوب‌آهن اصفهان از قبیل ریل،تیرآهن بال پهن و غیره داشته باشد شامل سرمایه در گردش، خرید و فروش از طریق LC است. چون از این طریق نقدینگی در خدمت رشد تولید و ارزش‌آفرینی در گستره ملی قرار می‌گیرد.

هادی اخلاقی مدیرعامل بانک تجارت نیز درخصوص توافقات دوجانبه گفت: توافقاتی در چارچوب سیاست‌های اقتصادی سال جاری در دو بخش تامین نقدینگی و پروژه‌های توسعه‌ای تعریف شده تا رشد تولید محصولات جدید در کانون تولید فولاد ایران (ذوب‌آهن) مشاهده شود. بدین منظور و متناسب با مقتضیات نظام پولی، روش‌هایی از جمله استفاده بیشتر از ظرفیت LC و اعتبار اسنادی داخلی، استفاده از ظرفیت ضمانت‌نامه، زنجیره تأمین مالی در قالب سامانه‌های مختلف معرفی شد که سبب می‌شود از طریق این سیستم‌های اعتباری، رونق تولید بیشتر در این مجتمع عظیم صنعتی محقق شود.

وی افزود: ذوب‌آهن تولیدکننده انحصاری ریل در داخل است و بخش‌های مختلف از قبیل راه آهن، مترو، معادن و غیره نیازمندی‌ها را از این شرکت مادر صنعتی تامین می‌کنند. لذا روش اعتبارات اسنادی داخلی برای توسعه همکاری‌ها بسیار مناسب است.

حمیدرضا کریمی سرپرست معاونت مالی اقتصادی ذوب آهن‌ نیز گفت: توسعه صنعتی ایران، مدیون و مرهون ذوب‌آهن است که سبد متنوع محصولات آن همچون نگینی در پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای می‌درخشد. تعامل و هم‌افزایی بین ذوب‌آهن و بانک تجارت بسیار مثبت ارزیابی می شود. زمانی که ابزارهای متنوع بانک ها در بستر رشد تولید قرار می‌گیرد قطعاً بخش‌های مختلف از ثمرات این رویکرد ارزشمند، منتفع خواهند شد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: