کد خبر: ۲۱۱۰۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - 21 June 2023
صادرات چین به ایران در ماه‌های ژانویه تا می امسال با رشد ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسید.

بانکداری ایرانی- صادرات چین به ایران در ماه‌های ژانویه تا می امسال با رشد ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی گمرک چین نشان می‌دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در پنج ماهه نخست 2023 به 6.5 میلیارد دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر محسوسی نداشته است.

ارزش مبادلات دو کشور در ماه‌های ژانویه تا می 2022 بالغ بر شش میلیارد و 470 میلیون دلار اعلام شده بود.

واردات چین از ایران در پنج ماهه نخست 2023 با کاهش 68 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به یک میلیارد و 900 میلیون دلار رسیده است. چین در مدت مشابه سال قبل سه میلیارد و 190 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

نفت خام مهمترین کالای وارداتی هند از ایران است که قیمت آن طی این مدت با کاهش مواجه شده است.

اما صادرات چین به ایران در ماه‌های ژانویه تا می امسال با رشد 40 درصدی مواجه شده و به چهار میلیارد و 600 میلیون دلار رسیده است. چین در ماه‌های ژانویه تا می سال قبل سه میلیارد و 280 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

بر اساس این گزارش چین در ماه می سال جاری 377 میلیون دلار کالا از ایران وارد و 893 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده است. واردات چین از ایران در این ماه 46 درصد کاهش و صادرات این کشور به ایران 20 درصد نسبت به ماه می سال 2022 افزایش داشته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: