کد خبر: ۲۱۰۷۹۶
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۸ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - 07 June 2023
موسي رضايي مديرعامل بيمه البرز در گفت‌و گو با بانکداری ایرانی؛
بیمه البرز راهبری توافق بین ایران و سوریه در خصوص فعالیت بیمه‌گری ایران در سوریه را به عهده داشته و در حوزه‌های بیمه اتکایی و تکافل فعال خواهدبود.

بانکداری ایرانی - لیلا فریادرس ؛ مدیرعامل بیمه البرز به بانکداری ایرانی گفت: بیمه البرز راهبری توافق بین ایران و سوریه در خصوص فعالیت بیمه‌گری ایران در سوریه را به عهده داشته و در حوزه‌های بیمه اتکایی و تکافل فعال خواهدبود. فضای صنعت بیمه در پایان امسال، فضای مثبت پر از موفقیت‌های چشم‌گیر است.

موسي رضايي مديرعامل بيمه البرز در گفت‌و گو با بانکداری ایرانی ؛ اظهار کرد: شرکت‌های بیمه برای رشد و تعالی بیمه عمر زندگی باید محصول جدیدی تولید کرده و شرایط را تغییر دهند و بر اساس همین دیدگاه، طرح شوکا، یک محصول منحصر به فرد برای تعیین شرایط جدید در بیمه عمر و زندگی است. یکی دیگر از دیدگاه‌ها برای بیمه زندگی به دلیل تورم بالا، زمان مهم است و ترجیح به کوتاه مدت بودن است. بیمه شوکا بر همین اساس طراحی شد و این اجاره را مشتری دارد تا از سال پنجم بصورت مادام‌العمر از مستمری شوکا بهره‌مند شود.

او افزود: شرکت‌های بیمه باید رویه را تغییر دهند؛ چرا که تاکنون در اقتصاد کشور تاثیر به سزایی نداشتند. فرصت‌های جدیدی باید ایجاد کرد. اوراق اتکایی بیمه در این بخش می تواند به اقتصاد کشور کمک کند.

رضایی در مورد مدیریت ریسک گفت: کارشناسان ریسک صنعت بیمه، کارشناسان تواتمندی هستند، ولی متاسفانه در دهه اخیر در صنعت بیمه ایران اتفاقاتی در مورد نرخ‌ها افتاده که سبب آسیب جدی صنعت بیمه ایران شد. بهترین راه این است که صنعت بیمه را به سمت هوشمندسازی ببریم. در حال حاضر رقابت خوبی در زمینه هوشمندسازی رخ داده و این مساله به مدیریت ریسک کمک می‌کند. به همین دلیل در پایان سال جاری وضعیت بهتری را در صنعت بیمه شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل بیمه البرز اظهار کرد: اخیرا توافقی بین جمهوری اسلامی ایران و دولت سوریه انجام شده که برای حمایت از سرمایه‌گذاران ایرانی که در سوریه فعال هستند و همچنین حمل و نقلی که بین دو کشور انجام می‌شود، قرار شد که یک شرکت بیمه با مشارکت شرکت‌های بیمه ایران و سوریه در کشور سوریه تاسیس شود. این شرکت قرار است با راهبری و هدایت بیمه البرز انجام شده و تفاهم‌نامه نیز امضا شده و قبولیت اتکایی ظرف چند هفته اینده انجام شده و کارها پیش می‌رود. قطعا تحلیل ریسک انجام می‌شود تا هزینه‌ها کم شود. یکی از دلایل حضور ما در سوریه حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی برای فعالیت در سوریه است تا این فضای اقتصادی سوره به رقبا واگذار نشود.

او افزود: در همه زمینه‌ها مانند مسئولیت، حمل و نقل، باربری، بیمه های آتش سوزی، هواپیمایی و رشته‌های مرتبط قرار است که فعال باشیم.

موسی رضایی درپاسخ به پرسش خبرنگار بانکداری ایرانی در خصوص انتقال بیمه تکافل به سوریه اظهار کرد: سه محور با سوریه توافق شد. نخست تاسیس شرکت بیمه در سوریه، دوم موضوع بیمه های اتکایی و سوم بیمه تکافل است. چون که بیش از 70 درصد فعالیت بیمه‌گری سوریه در قالب تکافل انجام می‌شود. به همین دلیل باید بیمه البرز در این حوضه فعال باشد.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: