کد خبر: ۲۱۰۰۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - 03 May 2023
در اولین جلسه شورای عالی بیمه در سال 1402 با حضور رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اعضای شورا با 3 مصوبه موافقت کردند.

در اولین جلسه شورای عالی بیمه در سال 1402 با حضور رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اعضای شورا با 3 مصوبه موافقت کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مهندس مجید بهزادپور رییس کل بیمه مرکزی در این جلسه، با  قدردانی و سپاس از رهبر معظم انقلاب که در پیام نوروزی خود با اشاره به ارتقاء و رشد در شاخص های اقتصادی درسال 1401 عنوان کرده بودند:«در بعضی از شاخص های اقتصادی رشد داشتیم؛در بیمه شاخص ما، شاخص خوبی است.»، اظهار داشت:«امیدوارم در سال جاری با تشریک مساعی، هم اندیشی و هم افزایی اعضای شورا، گام های خوبی در جهت توسعه و پیشرفت صنعت بیمه برداریم.»

در چهارصدو هشتادمین جلسه شورای عالی، اعضا ، سه موضوع زیر را تصویب کردند.

1-    تعیین سهم هر یک از شرکت های بیمه از مبلغ موضوع بند الف تبصره 10 قانون بودجه سال 1402 با تأکید بر اخذ گزارش سه ماهه عملکرد از دستگاه ها و تخصیص منابع بر اساس گزارش های دریافتی.

2-    پیشنهاد تعرفه هزینه ارزیابی خسارت موضوع تبصره ماده 39 قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه

3-    بررسی پیشنهاد تدوین سازوکار نظام نرخ گذاری آیین نامه بیمه های درمان

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: