کد خبر: ۲۰۹۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۸ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۲ - 11 April 2023
مسعود میرکاظمی بعد از مدت‌ها گمانه‌زنی از سازمان برنامه‌ و بودجه رفت و داوود منظور عهده‌دار ریاست این سازمان شد.

بانکداری ایرانی-مسعود میرکاظمی بعد از مدت‌ها گمانه‌زنی از سازمان برنامه‌ و بودجه رفت و داوود منظور عهده‌دار ریاست این سازمان شد.

به گزارش ایسنا، چند روزی است که زمزمه‌های تغییر در ریاست سازمان برنامه و بودجه مطرح شده است. موضوعی که امروز توسط علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد قطعی و جایگزین مسعود میرکاظمی نیز مشخص شد.

به گفته بهادری جهرمی، داوود منظور که پیش از این ریاست سازمان امور مالیاتی کشور را بر عهده داشت جایگزین میرکاظمی در سازمان برنامه و بودجه شد.

سخنگوی دولت بر این نکته تاکید کرد که میرکاظمی به عنوان مشاور در کنار تیم اقتصادی دولت فعالیت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، داوود منظور فارغ التحصیل از دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در مقطع دکتری اقتصاد با گرایش اقتصادسنجی است که از مهرماه سال ۱۴۰۰ به عنوان یکی از معاونین وزارت اقتصاد، عهده‌دار سمت ریاست سازمان امور مالیاتی بود. معاون برنامه سازمان برنامه و بودجه، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو از دیگر سوابق مدیریتی داود منظور است.

همچنین مسعود میرکاظمی نماینده تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی بود. وی در دولت نهم، چهار سال وزیر بازرگانی و در ابتدای دولت دهم نیز برای مدت کمتر از ۲ سال، وزیر نفت بود. ابراهیم رئیسی در ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ با صدور حکمی میرکاظمی را به سمت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب کرد که با توجه به برکناری وی از سمت مذکور، عمر میرکاظمی در سمت معاونت رئیس جمهور کم‌تر از دو سال بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: