کد خبر: ۲۰۹۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۶ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۲ - 09 April 2023
صابر عسکرپور با بیان اینکه افزایش سرمایه بانک مسکن به ثبت رسیده است، گفت: این افزایش سرمایه بر اساس بند (د) تبصره(18)قانون بودجه سال 1401 کل کشور برای بانک‌های دولتی از محل فروش سهام و سهم‌الشرکه دولت ایجاد شده است.

عسکرپور عضو هیات مدیره بانک مسکن از افزایش سرمایه 100 هزار میلیارد ریالی این بانک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، صابر عسکرپور با بیان اینکه افزایش سرمایه بانک مسکن به ثبت رسیده است، گفت: این افزایش سرمایه بر اساس بند (د) تبصره(18)قانون بودجه سال 1401 کل کشور برای بانک‌های دولتی از محل فروش سهام و سهم‌الشرکه دولت ایجاد شده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به ابلاغ مصوبه هیات محترم وزیران در اوایل دی‌ماه سال گذشته و برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده بانک مسکن و انجام اقدامات قانونی، بانک موفق به ثبت افزایش سرمایه 100 هزار میلیارد ریالی در تاریخ 23/12/1401 نزد اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری تهران شد.

عسکرپور ضمن بیان تاثیرات مثبت افزایش سرمایه یاد شده بر بهبود ساختار مالی و شاخص‌های سلامت بانکی از جمله نسبت کفایت سرمایه؛ تقویت بنیه مالی بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی بخش مسکن و ساختمان کشور از طریق افزایش سرمایه سنواتی را ضروری دانسته و این موضوع را عاملی جهت رونق بخش مسکن و ساختمان کشور عنوان کرد.

معاون مدیرعامل در امورمالی بانک مسکن با بیان اینکه افزایش سرمایه این بانک،سبب رونق ساخت‌وساز می‌شود، افزود: با توجه به برنامه‌های بانک مسکن به‌خصوص در طرح نهضت ملی مسکن و سایر پروژه‌هایی که در بخش مسکن در کشور در حال اجراست، افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی این بانک می‌تواند علاوه بر افزایش کفایت سرمایه و بهبود اعتبار آن نزد مردم برای رونق ساخت مسکن در کشور بسیار اثرگذار باشد.

وی در پایان اظهار امیدواری کردکه با برنامه ریزی صحیح و تلاش تمامی کارکنان در بخش های مختلف صف و ستاد از طریق تجهیز منابع و مصرف بهینه آن؛با هدف متعادل شدن نرخ بهای تمام شده پول و نرخ بازدهی مصارف،وضعیت نسبت های ملی حفظ و تقویت شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: