کد خبر: ۲۰۹۴۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - 30 March 2023
اعضای هیات مدیره بانک کارآفرین در پیام‌های جداگانه، ضمن تبریک آغاز سال ۱۴۰۲ تاکید کردند که بانک کارآفرین با بهره‌مندی از تجربیات گذشته و با انگیزه مضاعف به آینده می‌نگرد.

 اعضای هیات مدیره بانک کارآفرین در پیام‌های جداگانه، ضمن تبریک آغاز سال ۱۴۰۲ تاکید کردند که بانک کارآفرین با بهره‌مندی از تجربیات گذشته و با انگیزه مضاعف به آینده می‌نگرد.

 اعضای هیات مدیره بانک کارآفرین در پیام‌های جداگانه ضمن تبریک سال نو، تاکید کردند که سلامت مالی، یکی از مهمترین دستاوردهای بانک کارآفرین است و گردش مالی سالم در بانک و طرح‌های اقتصادی سودآور، ضمن آنکه چرخ پولی سالم را در جامعه ایجاد می‌کند، پیش‌زمینه توسعه واحدهای اقتصادی و رونق اشتغال پایدار خواهد بود.

محمدرضا خورسندی رییس هیات مدیره بانک کارآفرین در پیام نوروزی خود آورده است: بهار پیام‌آور بالندگی و رویش است و موسم شور و نشاط که با آمدنش دل سرشار از سرور و جان معرفت می‌یابد. زیبایی و شکوه بهار، درس مهرورزی به آدمیان می‌دهد. پیام سال نو، رهائی کهنگی و تغییر به سوی نیکوئی است و این تطور بخشی از روند تکامل معنوی انسان است.

بانک کارآفرین با بهره‌مندی از تجربیات گذشته و با انگیزه مضاعف به آینده می‌نگرد و برای موفقیت آنچه را که به عنوان شاخص‌های برتر در نظر گرفته می‌شود مورد پیمایش قرار خواهد داد و در جهت تکمیل زنجیره خدمات‌رسانی و ارزش افزوده اقدامات لازم را بعمل خواهد آورد. در همین راستا و به منظور فراهم کردن زمینه تسهیل و توسعه خدمات‌دهی و تنوع بخشیدن به این مهم، تصمیمات مقتضی اتخاذ شده که در سال ۱۴۰۲ شاهد به بار نشستن نتایج آن خواهیم بود.

آنچه که علاوه بر زیر ساخت مناسب، عامل موفقیت یک بانک است و می‌توان بر آن تاکید کرد؛ نیروی انسانی با انگیزه، فرهنگ سازمانی غنی، استراتژی مناسب، تجربه مدیریتی قابل اتکا و نهایتاً رضایت مشتریان است و آنچه که برای مشتری حائز اهمیت است؛ تنوع خدمات و محصولات، امنیت سپرده، سرعت عمل، برخورد مناسب و پاسخگو بودن است که در این رابطه خوشبختانه بانک کارآفرین حائز شرایط لازم و کافی است. لذا، با همراهی و تلاش کارکنان خوب و فهیم و همچنین عزم راسخ مدیران و به مدد برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سال۱۴۰۲، سال درخشش و موفقیت برای بانک کارآفرین خواهد بود.

در خاتمه عید سعید نوروز و فرا رسیدن سال نو را به کلیه همکاران گرامی و ذینفعان معزز بانک تهنیت عرض کرده و سالی سرشار از مهربانی و موفقیت برای همکاران آرزومندم.

مسیر رو به پیشرفت

همچنین مهدی سیف‌علی‌شاهی عضو هیات مدیره بانک در پیامی به مناسبت آغاز سال۱۴۰۲ آورد:

نوروز یعنی هیچ زمستانی ماندنی نیست.

آغاز سال ۱۴۰۲ را به تمامی همکاران عزیز ، سهامداران و مشتریان ارزشمند بانک کارآفرین تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو، کردار و تصمیم های نو برای ساختن آینده‌ای بهتر است.

در سالی که تحریم های ظالمانه و تلاطم‌های ارزی اقتصاد کشور را هدف قرار داده بود، بانک کارآفرین همچون سالهای گذشته با پشتکار همکاران عزیز و حمایتهای سهامداران و اعتماد مشتریان محترم به مسیر رو به پیشرفت خود ادامه داد.

در سال گذشته، بانک با تمرکز بر بخش غذا و دارو و حمایت از تولیدکنندگان و واردکنندگان در این دو بخش مهم و سرنوشت‌ساز، سهم ونقش خود را در کمک به حل مشکلات کشور ایفا کرد.

توجه به آموزش مناسب و تمرکز بر بخشنامه های صادره و حرکت در چارچوب سیاستهای بانک قطعا کمک زیادی در تحقق اهداف عالیه ایفا خواهد کرد.

امید است در سال جدید همکاران گرامی با تکیه بر دانش به روز و تجربه بانکی و با اهتمام بر تفکر جمعی و کار گروهی، بهتر از سنوات گذشته در راستای تحقق اهداف بانک و تقویت سلامت و شفافیت در جهت اعتلای بیشتر بانک معزز کارآفرین قدم بردارند.

نوروز، نماد جاودان نو شدن است

تجدید جوانی جهان کهن است

زین ها همه خوب تر که هر نو شدنش

یادآور نام پاک ایران من است.

نوروز باستانی مبارک

یکی از باثبات‌ترین بانک‌های کشور به لحاظ عملکرد

در پیام نوروزی دکتر حسین طلاکش نائینی عضو هیات مدیره بانک کارآفرین نیز آمده است : سلامت مالی، یکی از مهمترین دستاوردهای بانک کارآفرین است؛ چنانچه با پایبندی به بخشنامه های نهاد نظارتی و طبق آمارهای منتشر شده، در این زمینه دارای شاخصهای عملکردی مناسب بوده است. این موضوع از آن جهت دارای اهمیت است که بانک علیرغم تلاطم های موجود در اقتصاد کلان کشور بویژه در سال۱۴۰۱، انضباط پولی خود را حفظ کرده و نقشی غیرسازنده در رشد نقدینگی ایفا نکرده است.

طلاکش نائینی عضو هیات مدیره بانک در پیام نوروزی خود آورده است :

نوروز جوان کرد به دل پیر و جوان را

ایام جوانی است زمین را و زمان را

هر سال در این فصل برآرد فلک از خاک

چون طبع جوانانِ جهاندوست جهان را

نو شدن مرام طبیعت است و فصل بهار نماد آن. طبیعت، پیوسته انسان را به نو شدن دعوت می‌کند؛ به تحولی از خوب به خوب‌تر. قلب‌ها همراه با باد بهاری زنده می‌شوند. با جاری ساختن ذکر یا مقلب القلوب، از خدا می‌خواهیم که زندگی سرشار از امید، آگاهی و تندرستی برای انسانها قرار دهد و آنها را در سختی‌ها کمک کند. درشکفتن جشن نوروز برای همگی شما و خانواده محترمتان سرسبزی جاودان، شادی، اندیشهای پویا و برخورداری از الطاف الهی را آرزومندم.

سلامت مالی، یکی از مهمترین دستاوردهای بانک کارآفرین است؛ چنانچه با پایبندی به بخشنامه های نهاد نظارتی و طبق آمارهای منتشر شده، در این زمینه دارای شاخصهای عملکردی مناسب بوده است. این موضوع از آن جهت دارای اهمیت است که بانک علیرغم تلاطم های موجود در اقتصاد کلان کشور بویژه در سال۱۴۰۱، انضباط پولی خود را حفظ کرده و نقشی غیرسازنده در رشد نقدینگی ایفا نکرده است. از سویی دیگر این بانک یکی از باثبات ترین بانکهای کشور به لحاظ عملکرد است. این موضوع با مشاهده روند شاخصهای مرتبط طی سالیان گذشته مشهود است. این دو ویژگی مهم و مثبت، پتانسیل بسیار مطلوبی را برای بانک بوجود آورده و زمینه را برای رشد شتابان بانک در حوزه های مختلف به خصوص سهم از بازار و سودآوری فراهم کرده است.

مایه خرسندی است که در سال ۱۴۰۱ فتخار پیوستن به خانواده بانک کارآفرین نصیب اینجانب شد. بدون شک موفقیتهای بدست آمده تا کنون مرهون تلاش و پشتکار کلیه کارکنان و مدیران محترم بانک کارآفرین بوده و نوید آینده‌ای روشن را برای بانک می‌دهد. امید است با کوشش مضاعف، همکاری تنگاتنگ و اتکال به خداوند، شاهد موفقیتهای روزافزون و پایدار برای مجموعه بانک کارآفرین و نظام بانکی کشور باشیم.

پشتوانه عملکرد روشن ۲۳‌ ساله در نظام بانکی

همچنین دکتر مسعود شریفات، دیگر عضو هیات مدیره بانک کارآفرین در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ تامین اعتبار را به مثابه آب حیات برای یک اقتصاد پویا و رو به رشد خوانده و آورده است: به همین روست که سلسله برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌های بانک کارآفرین در تخصیص منابع مالی و اعتبارات به بخش‌های تولیدی و اقتصادی را می‌توان گامی بلند در بهبودبخشی اقتصاد کشور به شمار آورد.

در پیام دکتر شریفات عضو هیات مدیره بانک کارآفرین می‌خوانیم:

ناگهان موجـی ز بحر لامکـان آمـد پدید

کز نهیبش این همه شور و فغان آمد پدید

راز خود می گفت با خود آن نگار جلـوه‌گر

راز او بیرون فتاد این داستـان آمـد پدید

آنکه بی نام و نشــان و صورت و آیت بود

بی نشان در صورت و نام و نشان آمد پدید

در ابتدا لازم است یاد و خاطره همه عزیزان اعم از مشتریان، سهامداران و کارکنان که برای تاریخ این بانک از روز آغازین فعالیت تاکنون تلاش کرده‌اند را گرامی بداریم و نیز یاد و تقدیری کنیم از زحمات برادر عزیزم جناب آقای دکتر محمدپورکه در دی ماه سال ۱۴۰۱ به واسطه پذیرش مسوولیت هیات عاملی بانک مرکزی و با تاسی از شعر (هر کسی کو دور ماند از اصل خویش / باز جوید روزگار وصل خویش) با فراق از بانک کارآفرین، یک بار دیگر در کنار برادر بزرگ و بزرگوارم جناب آقای دکتر فرزین قرار گرفت که برای این عزیزان از درگاه خداوند منان سرافرازی، بهروزی و عاقبت به خیری آرزومندم.

و اما حکایت نوروزگار. نسیم روح بخش نوروزی که نوید طراوت و تازگی است، از پس سرمایی سخت آمده و در یک کلام «نوبهار» است؛ فصل گل و بلبل و کیست که نداند این موهبت از سوی خدای جهان آفرین، بهترین بهانه است برای نو شدن و از نو شروع کردن.

داستان کشاورز چینی اثر آلن واتس یادمان داده است که هر آنچه رخ می‌دهد، اثری نسبی دارد؛ پس در سالی که گذشت - خوب یا بد - خود آغازی بود بر قرن جدید و در کشور و نظام بانکی عبارت ناترازی بانک ها بارها و بارها به گوش رسید اما با همه صعوبت و دشواری های ناشی از محدودیت های کمی و کیفی سیاست گذار و ناظر پولی و مالی و نیز رقابت های بازار و با الهام از شعر (خوش‌تر آن باشد که سر دلبران / گفته آید در حدیث دیگران)، در بانک کارآفرین که مزین به نام کارآفرین و کارآفرینی است با همت برین همه کارکنان، روسای شعب، مدیران، هیات عامل، هیات مدیره و در راس امور بانک مدیرعامل محترم برادر ارزشمند جناب آقای دکتر بهاروندی ضمن اتخاذ مجموعه ای از برنامه ها و اقدامات اثرگذار و با حمایت سهامداران ارجمند و در راستای اجرای تکالیف مجمع عمومی بانک، امور بنیادی و اساسی همانند افزایش سرمایه، پیاده سازی بانکداری متمرکز (Core Banking) ، تعادل درآمدها و هزینه ها، تعادل در دارایی ها و بدهی ها و اخذ گزارش رتبه مقبول حسابرسی برای ۶ماهه اول سال ۱۴۰۱ همانند سال ۱۴۰۰ که در نظام بانکی کشور کم نظیر و حتی بی‌نظیر بوده را به عنوان میراثی ارزشمند و ماندگار در تاریخ بانک کارآفرین و نظام بانکی ثبت و ضبط نماید و در ردیف تجربیات پشت سر ایستاده تا همه آنچه در این ایام گذشت را برای آینده ای بهتر، به کار بگیریم.

 

بانک کارآفرین به پشتوانه قدمتش ـ که به ربع قرن نزدیک می‌شود ـ و آوازه نیکی که به جای گذارده، در جامعه مخاطبی که از بازار رقابتی از آن خود کرده ، چه در حوزه های تخصصی و عملیاتی (تجهیز و تخصیص منابع) و چه از حیث مسوولیت های اجتماعی، با آورده و کارنامه ای پُربار و پُرمحتوا ـ که حاصل تلاش کارکنان عزتمند، سخاوتمند و شرافتمندش است ـ با اتکا به بدنه کارشناس و متخصص خود، قدم در مسیری می‌گذارد که به یاری خدا آمال و اهدافش کسب نتیجه و سود و منفعت برای سهامداران و مشتریان و در یک کلام اقتصاد ملی است.

روشن است که تامین اعتبار به مثابه آب حیات برای یک اقتصاد پویا و رو به رشد است. به همین روست که سلسله برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌های بانک کارآفرین در تخصیص منابع مالی و اعتبارات به بخش‌های تولیدی و اقتصادی را می‌توان گامی بلند در بهبودبخشی اقتصاد کشور به شمار آورد. ما در قامت سازمانی مسئولیت‌پذیر و اجتماعی طی سال ۱۴۰۱ سعی بر آن داشتیم با تامین منابع مالی و اعتباری طرح‌های دارای توجیه اقتصادی، ضمن نقش‌آفرینی مثبت در اقتصاد ملی، منافع سهامداران و سرمایه‌گذاران خود را تامین کنیم و با همین رویکرد و با تکیه بر سه ستون اصلی، برنامه‌های اصلی خود در سال ۱۴۰۲ را آماده کرده‌ایم. راهبرد نخست، پویایی و پایداری بانک، گام دوم، تقویت طرح‌های تولیدی و اقتصادی و مشارکت اثرگذار و گام سوم، نقش‌آفرینی در توسعه اشتغال و رونق تولید دانش بنیان در کشور به عنوان حلقه تامین مالی است.

گام اصلی و مهمی که در سال پیش‌رو در صدد برداشتن آن هستیم‏، نقش‌آفرینی بیشتر در اقتصادی ملی است. گردش مالی سالم در بانک و طرح‌های اقتصادی سودآور، ضمن آنکه چرخ پولی سالم در جامعه ایجاد می‌کند، پیش‌زمینه توسعه واحدهای اقتصادی و طبیعتا رونق اشتغال پایدار خواهد بود؛ همان پیش‌شرط‌هایی که اقتصاد یک کشور را به سوی تعالی سوق می‌دهد.

بانک کارآفرین به پشتوانه عملکرد روشن ۲۳‌ ساله‌اش در نظام بانکی، بانکی متعهد به اصول حرفه ای بانکداری و مسئول به جامعه شناخته می‌شود و در سال۱۴۰۲ با برنامه ریزی درست در حوزه های ساختاری، مدیریتی و سیاستگذاری مرتبط با فعالیت های بین الملل و ارزی، سرمایه گذاری، سپرده ها و تسهیلات و بانکداری متمرکز (IT) در تحقق کارایی و بهره وری نیز استوارتر در همان مسیری گام برمی‌دارد که ماحصل آن «خیر جمعی» برای مردم ایران است.

در پایان از همه مخاطبین محترم تمنا دارم که به شعر زیر هم از لحاظ شکلی و هم از لحاظ محتوی(مضمون) نگاهی عمیق را مبذول نمایند.

نسازد لن ترانی چون کلیم از طور مایوسم

نمک‌پرورده عشقــم زبانِ ناز مـی‌دانــم

بهروزی، سرافرازی و شادکامی همواره توشه راه زندگی تان باد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: