کد خبر: ۲۰۹۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - 13 March 2023
دومین بانک بزرگ آمریکا هم تنها دو روز بعد از ورشکستگی بانک سیلیکون وَلی در کالیفرنیا تعطیل شد تا سومین فاجعه بانکی رخ دهد!

دومین بانک بزرگ آمریکا هم تنها دو روز بعد از ورشکستگی بانک سیلیکون وَلی در کالیفرنیا تعطیل شد تا سومین فاجعه بانکی رخ دهد!

 رسانه‌های آمریکایی از تعطیلی بانک سیگنِچر دومین بانک بزرگ به دلیل حفاظت از نظام مالی و همچنین سپرده‌های مردم، تنها دو روز بعد از ورشکستگی بانک سیلیکون وَلی در کالیفرنیا خبر دادند.

بر اساس این گزارش، ورشکستگی و تعطیلی بانک سیگنچر نیویورک ، سومین فاجعه بانکی بزرگ در تاریخ آمریکا اعلام شد و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز در واکنش به ورشکستگی و تعطیلی پی‌درپی دو بانک بزرگ، گفت: مردم و شرکت‌های آمریکایی باید مطمئن باشند که سپرده‌های آنها در زمان نیاز در دسترس هستند.

وی افزود: مسئولین این آشفتگی مورد بازخواست و به تلاش‌ها برای تقویت مقررات و نظارت بر بانک‌های بزرگ ادامه داده می شود. برای رسیدگی به مشکلاتی که بانک‌های سیلیکان ولی و سیگنچر با آن مواجه بودند، اقدام شد.

وزارت خزانه داری آمریکا و فدرال رزرو هم اقدامات بی‌سابقه‌ای را برای جلوگیری از تأثیر پیامدهای ورشکستگی بانک سیلیکون ولی اعلام کردند.

این بانک حامی استارت‌آپ‌های حوزه فناوری به خصوص رمزارزها بود که اواخر هفته گذشته و تنها ظرف 48 ساعت ورشکست شد و نه تنها مشتریان، سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران را شوکه کرد بلکه بازار پولی و مالی را نیز با نگرانی از سرایت بحران مالی به سایر بانک‌ها مواجه کرد.

نگار کریمی
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: