کد خبر: ۲۰۹۱۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - 11 March 2023
بیمارستان ‌هزار تختخوابی«مهدی کلینیک» بزرگ‌ترین و مجهزترین طرح حوزه سلامت است که عملیات ساخت آن در سال ۹۰ آغاز شد و در ادامه با تامین مالی قابل‌توجه ۴‌هزار میلیارد ریالی بانک ملت تکمیل شد.

بیمارستان‌هزار تختخوابی مهدی کلینیک تهران به عنوان بزرگ‌ترین و مجهزترین طرح حوزه سلامت کشور با حضور ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، در روز میلاد حضرت مهدی موعود‌(عج) گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، بیمارستان ‌هزار تختخوابی«مهدی کلینیک» بزرگ‌ترین و مجهزترین طرح حوزه سلامت است که عملیات ساخت آن در سال ۹۰ آغاز شد و در ادامه با تامین مالی قابل‌توجه ۴‌هزار میلیارد ریالی بانک ملت تکمیل شد.

این بیمارستان یکی از بیمارستان‌‌‌های بسیار مجهز فوق تخصصی است که در دل بیمارستان ۱۵۰۰ تختخوابی امام خمینی‌(ره) راه‌اندازی و به ظرفیت این مجتمع بیمارستانی اضافه می‌شود. این طرح مدتی به دلیل مشکلات تامین مالی متوقف بود که پس از ورود بانک ملت به پروژه و با حمایت‌‌‌های فنی و اقتصادی دولت سیزدهم روند ساخت و تکمیل آن سرعت گرفت.

بنا بر این گزارش این بیمارستان بسیار مدرن و مطابق با استانداردهای روز جهانی، با ۳۸ اتاق عمل و اورژانس فوق پیشرفته مجهز به باند هلی‌کوپتر، بزرگ‌ترین طرح ملی سلامت در تاریخ کشور است که هوشمند و به لحاظ امنیت سازه بسیار مستحکم طراحی و ساخته‌‌‌شده و نزدیک به ‌‌هزار تخت بستری به مجموعه تخت‌‌‌های بیمارستانی کشور اضافه می‌کند. درمانگاه بیمارستان مهدی کلینیک هم در فضایی حدود ۸‌هزار مترمربع ظرفیت مراجعات سرپایی را یک و نیم تا دو برابر افزایش خواهد داد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: