کد خبر: ۲۰۸۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۱ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - 23 January 2023
سودخالص شرکت بیمه دی در دوره مالی منتهی به آذر سال‌جاری به ۳۰۸ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان رسید. این رقم در مقایسه با سود خالص ۴۴۲ میلیارد و ۲۹۲ میلیون تومانی این شرکت در سال۱۴۰۰، حدود ۱۳۳ میلیارد و ۸۴۲ میلیون تومان کاهش داشت.

 سودخالص شرکت بیمه دی در دوره مالی منتهی به آذر سال‌جاری به ۳۰۸ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان رسید. این رقم در مقایسه با سود خالص ۴۴۲ میلیارد و ۲۹۲ میلیون تومانی این شرکت در سال۱۴۰۰، حدود ۱۳۳ میلیارد و ۸۴۲ میلیون تومان کاهش داشت. شرکت بیمه دی باسطح توانگری مالی یک، به ارائه محصولات مختلف بیمه‌ای می‌پردازد و سهم از بازار این شرکت تا پایان سال گذشته (۲/ ۳)‌درصد بوده است.


بنیاد شهید و امورایثارگران، آستان قدس رضوی، وزارت نیرو، توانیر، سازمان اقتصادی کشور، جهاد کشاورزی، شهرداری کرمانشاه و اسلامشهر از جمله بیمه گذاران شرکت بیمه دی هستند. نگاهی به عملکرد شرکت بیمه دی نشان می‌دهد که ۴/ ۸۹‌درصد از حق بیمه تولیدی این شرکت در دوره مالی منتهی به آذر ماه سال‌جاری در رشته بیمه درمان و ۲/ ۵‌درصد از حق بیمه تولیدی این شرکت هم در همین مدت مربوط به رشته بیمه ثالث اجباری بوده است. درعین حال رشته بیمه درمان ۹۲‌درصد و رشته بیمه ثالث اجباری هم ۱/ ۳‌درصد از خسارت پرداختی شرکت بیمه دی در دوره مالی منتهی به آذر ماه سال‌جاری را به خود اختصاص داده‌اند. بررسی روند سرمایه‌گذاری شرکت بیمه دی در دوره مالی منتهی به آذر سال‌جاری نشان می‌دهد که این شرکت از محل سرمایه‌گذاری‌های خود ۹۶ میلیارد و ۹۴۴ میلیون تومان سود کسب کرده است. هرچند که این رقم در مقایسه با سود ۱۶۷ میلیارد تومانی این شرکت در مدت مشابه سال قبل، حدود ۷۰ میلیارد و۱۲۹ میلیون تومان کاهش داشت.

موضوعی که هرچند با توجه به شرایط موجود اقتصاد و بازار سرمایه، قابل پذیرش به نظر می‌رسد. ازمنظر سود عملیاتی هم در دوره مالی منتهی به آذر ماه سال‌جاری، شرکت بیمه دی ۳۴۶ میلیارد و ۵۲۷ میلیون تومان سود عملیاتی به دست آورده است. این رقم در مقایسه با سود عملیاتی ۵۷۰ میلیارد تومانی این شرکت در دوره مالی منتهی به آذر ماه سال گذشته، حدود ۲۲۳ میلیارد و ۶۱۶ میلیون تومان کاهش را نشان می‌دهد.

اگرچه سود خالص و سود عملیاتی شرکت بیمه دی در دوره مالی منتهی به آذر ماه سال‌جاری کاهش داشت اما سود انباشته این شرکت در همین مدت روندی افزایشی داشت. به عبارت بهتر، سود انباشته شرکت بیمه دی در دوره مالی منتهی به آذر ماه سال‌جاری به ۲۴۰ میلیارد تومان رسید که در مقایسه با سال مالی منتهی به اسفند سال گذشته ۴۷ میلیارد و ۹۸۳ میلیون تومان رشد را نشان می‌دهد. ناگفته نماند که سود انباشته شرکت بیمه دی در سال مالی منتهی به اسفند سال گذشته ۱۹۲ میلیارد تومان بود.

چابک آنلاین

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: