کد خبر: ۲۰۷۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۳ - ۱۹ دی ۱۴۰۱ - 09 January 2023
براساس "قانون تاسیس موسسات بیمه غیردولتی" و "قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری" و نظر به تایید شورای عالی بیمه و تصویب مجمع عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجوز فعالیت شرکت بیمه هوشمند فردا صادر شد.

براساس "قانون تاسیس موسسات بیمه غیردولتی" و "قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری" و نظر به تایید شورای عالی بیمه و تصویب مجمع عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجوز فعالیت شرکت بیمه هوشمند فردا صادر شد.

 مجوز فعالیت این شرکت، پس از طی فرآیندهای مرتبط برای اخذ پروانه صادر شده و شرکت بیمه هوشمند فردا از تاریخ صدور پروانه، مجاز به انجام عملیات بیمه ای در تمام رشته های بیمه ای خواهد بود.

بر اساس این گزارش، معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی طی نامه‌ای جداگانه صدور مجوز فعالیت این شرکت را تبریک گفت و افزود: اینک که به لطف خداوند متعال و تلاش مستمر دست‌اندرکاران، پروانه فعالیت آن شرکت صادر شده، ضمن تبریک به مدیرعامل(محمود امرالهی) و اعضای هیئت مدیره، مدیران، کارکنان و سهامداران شرکت سهامی بیمه هوشمند فردا انتظار می‌رود تمام مسئولین آن شرکت، تلاش و دقت خود را در رعایت قوانین و مقررات مربوطه به کار گیرند.

دکتر بنیادی در ادامه خاطرنشان کرد: در این راستا بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز حسب وظایف قانونی خود بر عملکرد آن شرکت در چارچوب قوانین و مقررات مربوط نظارت خواهد نمود.

وی همچنین در این نامه انتظارات نهاد ناظر از شرکت هوشمند فردا را به شرح ذیل اعلام کرد:
از شرکت بیمه هوشمند فردا انتظار می رود تا با توسعه محصولات فناورانه مورد نیاز، خدمات بیمه ای را بصورت کاملاً دیجیتال و با استفاده از ابزارها و تکنولوژی های روز و هوشمند از قبیل هوش مصنوعی و نرم افزار اختصاصی هسته بیمه گری روزآمد به بیمه گذاران محترم ارایه نماید و به تبع آن، به نتایج زیر دست یابد:

۱. افزایش پوشش بیمه ای در مناطق کمتر توسعه یافته با توسعه ابزارهای بیمه گری هوشمند
۲. نظارت برخط و هوشمند بر زنجیره فرآیندهای شرکت
۳. پیشگیری و مدیریت تقلبات و خطاهای احتمالی انسانی
۴.افزایش رضایتمندی بیمه گذاران از طریق افزایش دقت و سرعت در رسیدگی به درخواست‌های صدور، اعلام و پرداخت خسارت عادلانه بصورت برخط
۵.ارایه گزارشات ریسک سنجی برخط از جزییات موثر در پارامترهای رشته های بیمه ای با استفاده از داشبورد های مدیریتی هوش تجاری
۶.همکاری برای رشد و توسعه سریعتر محصولات و ابزارهای نوین بیمه ای و ایجاد هم افزایی همگرا در زیست بوم نوآوری صنعت بیمه کشور

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: