کد خبر: ۲۰۷۸۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - ۱۵ دی ۱۴۰۱ - 05 January 2023
بنای صنعت بیمه این است که در زنجیره خدمات بیمه‌ای ارائه‌شده از «صدور و فروش» گرفته تا «ارزیابی و پرداخت خسارت»، با شیوه‌های جدید و مبتنی بر فناوری باشد تا با اتخاذ این رویکرد اولا از ارائه خدمات بیمه‌ای روز عقب نمانیم و ثانیا آمادگی لازم را برای رقابت با سایر شرکت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای بیمه داشته باشیم.

بیمه مرکزی : مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی در سومین هفته از پویش فناورانه سه‌شنبه‌های نوآورانه صنعت بیمه با اشاره به «تسهیل نظارت» به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از بسترهای فناورانه در بیمه مرکزی گفت: علاوه بر این موضوع بهره‌گیری مناسب از بسترهای تکنولوژیک، زمینه‌های لازم را برای «افزایش دقت در نظارت» فراهم خواهد کرد.


رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود «تسهیل عملیات بیمه‌گری»، «تسریع در فرآیندهای خدمات‌رسانی بیمه‌ای»، «کاهش هزینه‌ها»، «افزایش بهره‌وری»، «ارائه خدمات گسترده» و «کاهش تقلبات» به‌عنوان مهم‌ترین اهداف برنامه‌های فناورانه صنعت بیمه نام برد و افزود: صنعت بیمه مجموعه‌ای از بنگاه‌های عمومی و خصوصی است که در عین همکاری، رقابت بسیاری را برای عرضه خدمات بیمه‌ای به مردم دارند و هدف نهایی آنها جلب رضایت بیمه‌گذاران و اعتماد عمومی است.

رئیس شورای عالی بیمه در ادامه سخنانش گفت: بنای صنعت بیمه این است که در زنجیره خدمات بیمه‌ای ارائه‌شده از «صدور و فروش» گرفته تا «ارزیابی و پرداخت خسارت»، با شیوه‌های جدید و مبتنی بر فناوری باشد تا با اتخاذ این رویکرد اولا از ارائه خدمات بیمه‌ای روز عقب نمانیم و ثانیا آمادگی لازم را برای رقابت با سایر شرکت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای بیمه داشته باشیم.

او تصریح کرد: نگاه به آینده می‌تواند ارائه خدمات را به‌روز کند و بر این اساس باید آمادگی لازم را برای نقش‌آفرینی در تحولات بزرگ داشته باشیم. رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر این نکته که راهبرد اساسی بیمه مرکزی در برقراری این پویش، افزایش ضریب نفوذ بیمه با تکیه بر شیوه‌ها و محصولات نوین است، گفت: تحقق اهداف پیش‌بینی‌شده در اسناد و برنامه‌های بالادستی، مستلزم بهره‌گیری از ایده‌های خلاقانه با تقویت ارتباط صنعت بیمه با مشتریان و بیمه‌گذاران است.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: