کد خبر: ۲۰۷۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - ۱۲ دی ۱۴۰۱ - 02 January 2023
کریستین لاگارد، رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا، طی مصاحبه‌ای با یک روزنامه اهل کرواسی گفت که نرخ دستمزدها در حوزه یورو سریع‌تر از قبل در حال رشد است و بانک مرکزی این اتحادیه باید جلوی این موضوع را بگیرد تا از افزایش بیشتر تورم جلوگیری شود.

فارس: رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا طی مصاحبه‌ای با یک روزنامه اهل کرواسی گفت که بانک مرکزی اتحادیه اروپا باید جلوی افزایش سریع دستمزدهای مردم را برای جلوگیری از رشد بیشتر تورم بگیرد.

به گزارش رویترز، کریستین لاگارد، رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا، طی مصاحبه‌ای با یک روزنامه اهل کرواسی گفت که نرخ دستمزدها در حوزه یورو سریع‌تر از قبل در حال رشد است و بانک مرکزی این اتحادیه باید جلوی این موضوع را بگیرد تا از افزایش بیشتر تورم جلوگیری شود.

بانک مرکزی اتحادیه اروپا از ماه ژوئیه تاکنون نرخ بهره یورو را ۵/ ۲ درصد افزایش داده تا بتواند از این طریق کمی از آتش رشد روز‌افزون تورم را کم کند. این بانک همچنین اعلام کرده که قصد دارد سیاست‌های انقباضی بیشتری را طی ماه‌های آینده اجرا کند تا بتواند تورم را پایین بیاورد. لاگارد در مصاحبه با روزنامه جوتارنجی گفت: ما می‌دانیم که نرخ حقوق‌ها در حال افزایش است و به احتمال زیاد با سرعت بیشتر از انتظار پیش می‌رود.

ما نباید اجازه ایجاد انتظارات تورمی یا اثرگذاشتن افزایش این حقوق‌ها بر تورم را بدهیم. رئیس کل بانک مرکزی اروپا گفت که این بانک باید اقدامات لازم برای پایین آوردن نرخ تورم در اروپا را اجرا کند. قرار است از فردا کرواسی به عنوان بیستمین عضو حوزه یورو به گروه کشورهای استفاده‌کننده از ارز یورو بپیوندد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: