کد خبر: ۲۰۷۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۱۲ دی ۱۴۰۱ - 02 January 2023
اوحدی با قدردانی از مجموعه‌‌ بانک ملی ایران به جهت سرمایه‌‌گذاری در صنعت گردشگری گفت: در دنیای امروز توسعه بدون پشتیبانی و مشارکت جریان‌‌های سرمایه‌‌داری و بنگاه‌های اقتصادی به ویژه بانک‌ها محقق نخواهد شد.

شادا : مراسم و آیین افتتاح و بهره‌برداری از هتل برج ساعت بابلسر با حضور مدیران ارشد بانک ملی ایران و مسوولان استان مازندران در شهر بابلسر برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، ابوالفضل نجار‌زاده عضو هیات عامل و قائم‌‌مقام مدیرعامل بانک ملی ایران در سخنانی در این مراسم با بیان اینکه این بانک در سرمایه‌‌گذاری در بخش‌های مختلف کشور دارای سابقه طولانی است افزود: تفاوت این پروژه با پروژه‌های دیگر این است که کارکنان و بازنشستگان بانک ملی ایران سهامداران و سرمایه‌گذاران این مجتمع گردشگری و رفاهی هستند.


وی افزود: یکی از موضوعات موردتوجه و تاکید مدیران بانک ملی ایران در استان مازندران سرمایه‌‌گذاری، حمایت و پشتیبانی از صنعت گردشگری است. وی با بیان اینکه بانک ملی ایران در بخش گردشگری رتبه‌‌ نخست سهم تسهیلات پرداختی استان را به خود اختصاص داده است، گفت: از مجموع تسهیلات پرداخت‌‌شده در مازندران با توجه به پتانسیل‌‌هایی که در این استان وجود دارد ۴۰ درصد به بخش خدمات و ۳۰ درصد به بخش کشاورزی اختصاص یافته است. قائم مقام مدیرعامل بانک ملی ایران در ادامه خواستار برنامه‌‌ریزی و سیاستگذاری هدفمند سه‌‌جانبه میان بانک ملی ایران، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و مدیران ارشد استان برای شکوفایی صنعت گردشگری در استان شد.

وی با تاکید بر اینکه بانک ملی ایران علاقه‌‌مند به سرمایه‌‌گذاری در صنعت گردشگری است، یادآور شد: با توجه به حجم بالای مسافر و گردشگر در استان در تمام فصول، سرمایه‌‌گذاری در این بخش بازی برد- برد برای بانک و سرمایه‌‌گذار خواهد بود. معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی در این مراسم گفت: خدمت صادقانه به مردم شایسته‌‌ترین رفتار انسانی از دیدگاه ائمه معصومین (ع) است که افتتاح این مجموعه و عملکرد بانک ملی ایران در حوزه اجرای مسوولیت‌های اجتماعی نمونه‌‌ بارزی از خدمت صادقانه به مردم است. وی با بیان اینکه بعد از صنعت خودرو و نفت، صنعت گردشگری پربازده و ارزش افزوده بالایی دارد، افزود: به ازای هر گردشگر یک شغل مستقیم و سه شغل غیرمستقیم ایجاد می‌شود که این امر نشان از جایگاه مطلوب و موثر این صنعت در بخش اقتصاد و اشتغال دارد. اوحدی با قدردانی از مجموعه‌‌ بانک ملی ایران به جهت سرمایه‌‌گذاری در صنعت گردشگری گفت: در دنیای امروز توسعه بدون پشتیبانی و مشارکت جریان‌‌های سرمایه‌‌داری و بنگاه‌های اقتصادی به ویژه بانک‌ها محقق نخواهد شد.

وی به مسوولیت‌محوری بانک‌ها در حوزه اجتماعی اشاره کرد و گفت: با پشتیبانی و حمایت دولت سیزدهم و مجلس و در نظر گرفتن تسهیلات تبصره ۱۸، یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سال قبل به حوزه گردشگری اختصاص یافت و درمجموع ۳هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در این بخش پرداخت شد. سید‌محمود حسینی‌‌پور استاندار مازندران در آیین افتتاح هتل برج ساعت بابلسر با قدردانی از نگاه ویژه‌‌ مدیران بانک ملی ایران به استان مازندران در سخنانی گفت: مدیران ارشد بانک ملی ایران نگاه ویژه‌‌ای به استان مازندران دارند و مقدمات سرمایه‌‌گذاری‌‌های بسیار خوبی را در این استان فراهم کرده‌اند.

این مسوول افزود: بانک ملی ایران در ساخت آزادراه قائم‌‌شهر به ساری مشارکت قابل‌‌توجهی داشته که جا دارد از مدیران این بانک به دلیل نقش فعال در اجرای طرح‌های زیرساختی استان نهایت قدردانی را کنم. وی در پایان سخنانش گفت: شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با پشتیبانی بانک ملی ایران امروز توانسته ۷۰ درصد از کاغذ موردنیاز چاپ کتب درسی کشور را تامین کند که این افتخار بزرگی برای این بانک مردمی است. امیری مدیرعامل موسسه همیار کوثر از شرکت‌های تابعه بانک ملی ایران در آیین افتتاح هتل برج ساعت بابلسر با بیان این مطلب افزود: این پروژه‌‌ عمرانی در سال ۱۳۹۵ آغاز و قرار شد در مدت ‌‌زمان سه سال به بهره‌‌‌برداری برسد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌‌های به وجود آمده هم‌‌اینک شاهد بهره‌‌برداری از آن هستیم. وی بیان کرد: سرمایه‌‌گذاری انجام‌‌شده برای فاز اول این پروژه ۱۲۰ میلیارد تومان بوده و امیدواریم به‌زودی شاهد اجرای فازهای بعدی آن باشیم.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: