کد خبر: ۲۰۷۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - ۰۸ دی ۱۴۰۱ - 29 December 2022
با صدور مجور انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار برای بانک‌های ملت، تجارت، سپه، کشاورزی، کارآفرین، صادرات ایران، دی و پست بانک به مجموع ۱۷بانکی که پیش ازاین مجور صدور این گواهی را داشتند، تعداد بانک‌های ارائه‌کننده این گواهی به ۲۵بانک رسید.

بانک مرکزی : با صدور مجور انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار برای بانک‌های ملت، تجارت، سپه، کشاورزی، کارآفرین، صادرات ایران، دی و پست بانک به مجموع ۱۷بانکی که پیش ازاین مجور صدور این گواهی را داشتند، تعداد بانک‌های ارائه‌کننده این گواهی به ۲۵بانک رسید.

پیش از این بانک‌های ملی ایران، مسکن، رفاه کارگران، توسعه تعاون، خاورمیانه، پاسارگاد، پارسیان، سینا، سامان، اقتصادنوین، شهر، ایران‌زمین، سرمایه، گردشگری، ایران و ونزوئلا و همچنین موسسات اعتباری نور و ملل، بانک‌ها و موسسات اعتباری بودند که از بانک مرکزی مجوز انتشار این اوراق را دریافت کرده‌ بودند. همچنین تقاضای مابقی بانک‌ها در این زمینه نیز در حال ارسال به بانک مرکزی است.

مجوز انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری عام در نشست روز سوم دی‌ماه سال جاری هیات عامل بانک مرکزی تصویب و در همان روز به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

این اوراق با نرخ سود علی‌الحساب ۲۳درصد منتشر می‌شود و فروش آن صرفا برای افراد حقیقی ایرانی بالای ۱۸سال مجاز است مدت این اوراق حداکثر یک‌ساله است. اما بانک مرکزی به بانک‌ها این اجازه را داده است که این اوراق را با سررسید‌های زیر یک‌سال نیز منتشر کنند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: