کد خبر: ۲۰۶۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۷ - ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - 16 November 2022
صنعت بیمه کشور به‌عنوان یکی از نهاد‌‌های تامین مالی کشور می‌‌تواند در کنار حاکمیت به توسعه کشور کمک کند.

بیمه مرکزی : رئیس کمیسیون اصل۹۰ قانون اساسی مجلس در دیدار با رئیس کل بیمه مرکزی از اقدامات و خدمات صنعت بیمه تقدیر کرد.

مجید بهزادپور در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کلی صنعت بیمه کشور و ظرفیت‌‌ها و قابلیت‌های این صنعت در حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی دولت و مردم گفت: آرامش‌بخشی و اطمینان‌آوری دو هدف اصلی صنعت بیمه است که این امر بدون همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های ذی‌ربط امکان‌پذیر نیست.

او در ادامه از آغاز نظارت هوشمند بر عملکرد شرکت‌های بیمه خبر داد و گفت: نظارت، رکن اساسی فعالیت‌‌های بیمه مرکزی است که در راستای بهبود آن و افزایش رضایتمندی مردم از خدمات صنعت بیمه نظارت هوشمند را آغاز کرده‌‌ایم.

رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود، اقدامات بیمه مرکزی را پروژه‌محور دانست و گفت: بخشی از این پروژه‌ها به مرحله اجرایی رسیده و همزمان با ۱۳آذر؛ روز بیمه از آنها رونمایی می‌‌شود. بهزادپور توسعه بیمه‌های زندگی را از دیگر برنامه‌های بیمه مرکزی اعلام کرد و افزود: رویکرد ما ارائه مجوز به تاسیس شرکت‌های تخصصی با اولویت بیمه‌های زندگی است.

همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین نصراله پژمان‌فر با تاکید بر تقویت نقش اطمینان‌بخشی صنعت بیمه گفت: خدمات صنعت بیمه به‌ویژه در بخش پرداخت خسارت باید به‌گونه‌‌ای باشد که اعتماد مردم به بیمه بیشتر شود. او در بخشی از سخنان خود خواستار تسهیل روند دریافت خسارت‌‌های تصادفات رانندگی شد و گفت: صنعت بیمه کشور به‌عنوان یکی از نهاد‌‌های تامین مالی کشور می‌‌تواند در کنار حاکمیت به توسعه کشور کمک کند.

رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از خدمات ارزنده صنعت بیمه افزود: بیمه مرکزی یک دستگاه حاکمیتی بی‌هزینه برای دولت محسوب می‌‌شود و باید با همکاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط درخصوص استفاده از عوارض تکلیفی تبصره۱۰ بودجه سنواتی در راستای کاهش تلفات و سوانح تصادفات جاده‌‌ای و اصلاح نقاط حادثه‌خیز اقدام کند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: