کد خبر: ۲۰۶۷۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۶ - ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - 07 November 2022
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش جزئیاتی از طرح ساماندهی نیروهای غیررسمی در آموزش‌وپرورش اعلام و تاکید کرد که همچنان مسیر جذب نیرو به آموزش و پرورش، دو دانشگاه تربیت معلم و شهید رجایی هستند.

 بانکداری ایرانی- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش جزئیاتی از طرح ساماندهی نیروهای غیررسمی در آموزش‌وپرورش اعلام و تاکید کرد که همچنان مسیر جذب نیرو به آموزش و پرورش، دو دانشگاه تربیت معلم و شهید رجایی هستند.

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره طرح ساماندهی نیروهای غیررسمی در آموزش‌وپرورش که در مجلس شورای اسلامی در جریان است توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: این طرح در ردیف چهاردهم است که در کمیسیون آموزش تصویب شده و مدت زمان زیادی است که آن را در دستور گذاشته‌اند.

وی افزود: تمرکز این طرح بر ساماندهی نیروی انسانی و بنایشان بر این است که از این پس وقتی می‌خواهند آزمون استخدامی برگزار و طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، فارغ‌التحصیلان لیسانس به بالاتر دانشگاه‌های دیگر را جذب کنند، امتیازاتی برای معلمان غیررسمی به جهت اینکه سال های سال خدماتی داشته و با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند درنظر بگیرند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه منتظریم مجلس نتیجه را به ما اعلام کند، درباره به‌کارگیری و اختصاص امتیاز ویژه به معلمان مدارس غیردولتی گفت: اکنون نمی‌توانیم به تفکیک اعلام کنیم؛ در طرح مذکور تمام معلمان غیررسمی ذکر شده‌اند و مانند دوره گذشته نیست که مشمولان با جزئیات و به تفکیک مشخص شده باشند. باید ببینیم این طرح در نهایت به کجا می‌رسد.

لاشکی تاکید کرد که همچنان مسیر جذب نیرو به آموزش و پرورش، دو دانشگاه تربیت معلم و شهید رجایی هستند و تمام همّ و غم ما هم همین است که نیرویی غیر از این مسیر پذیرش نشود. کسی که می‌خواهد معلم شود باید دوره چهارساله معلمی در این دو دانشگاه را گذرانده باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: