کد خبر: ۲۰۶۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - 19 October 2022
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای زوجین روستایی دهه ۶۰ استان که در نیمه دوم سال گذشته سند ازدواجشان ثبت شده است خبر داد.

بانکداری ایرانی - مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای زوجین روستایی دهه ۶۰ استان که در نیمه دوم سال گذشته سند ازدواجشان ثبت شده است خبر داد.

فریبا ولی‌پوری عالم در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سه مورد از مصوبات سفر هیات دولت به لرستان مربوط به سازمان جهاد کشاورزی بود.

وی افزود: در مجموع برای سه مورد فوق، پرداخت ۵۰ میلیارد تومان به بانوان روستایی در راستای ایجاد اشتغال، کارآفرینی و صندوق خرد زنان روستایی بوده است.

مدیرکل اموربانوان استانداری لرستان گفت: با ارتباطاتی که با سازمان جهاد کشاورزی استان داشتیم طرح توجیهی برای ۵۰ میلیارد تومان فوق تهیه شده است.

ولی پوری عالم اضافه کرد: افراد مشمول این طرح شناسایی و کارگاه‌ها و مراکز اشتغال آن نیز مشخص شدند و منتظریم از سوی وزارت جهاد کشاورزی سامانه‌ای را به ما معرفی کنند که جهاد کشاورزی استان بتواند بانوان مشمول این طرح را برای اخذ تسهیلات فوق با سود چهار درصد معرفی کند.

وی از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای زوجین روستایی دهه ۶۰ خبر داد و گفت: افرادی که نیمه دوم سال (مهرماه تا اسفندماه) ۱۴۰۰ ازدواج کردند و سند ازدواجشان ثبت شده باشد به هر نفر مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در قالب وام چهار درصد داده می‌شود.

مدیرکل اموربانوان استانداری لرستان بیان کرد: تاکنون ۳۲ نفر ثبت‌نامی برای این وام داشتیم که در مرحله پرداخت و یا پرداخت شده است و مابقی آن که ۶.۸ میلیارد تومان از این اعتبار جذب نشده است.

ولی پوری عالم عنوان کرد: با توجه به اینکه سامانه مرکزی دست دفتر ریاست جمهوری است و در اسفندماه سامانه بسته شد مکاتباتی را انجام دادیم که با نظر استاندار لرستان مجددا سامانه‌ای را ایجاد کنیم و بتوانیم سایر این اعتبار را جذب کنیم.

برچسب ها: لرستان ، روستاییان ، زوجین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: