کد خبر: ۲۰۶۲۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۴ - ۲۳ مهر ۱۴۰۱ - 15 October 2022
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بیمه مرکزی:
ارزیابی عملکرد نیروی انسانی یکی از تاثیرگذارترین عوامل موفقیت و رشد کسب‌وکار بنگاه‌های اقتصادی محسوب می‌شود و صنعت بیمه نیز برای ایجاد تحول و نوآوری از این قاعده مستثنی نخواهد بود و باید ارزیابی نیروی انسانی را به عنوان عامل کلیدی تحول در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهد.

دکتر مهدوی در جمع معاونان و مدیران منابع انسانی صنعت بیمه از برگزاری چهارمین دوره آیین انتخاب کارکنان شایسته صنعت بیمه در روز ۱۳آذر ماه (روز بیمه) خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی دکتر حمیدرضا مهدوی در نشست هم‌اندیشی با معاونان و مدیران منابع انسانی صنعت بیمه گفت: ارزیابی عملکرد نیروی انسانی یکی از تاثیرگذارترین عوامل موفقیت و رشد کسب‌وکار بنگاه‌های اقتصادی محسوب می‌شود و صنعت بیمه نیز برای ایجاد تحول و نوآوری از این قاعده مستثنی نخواهد بود و باید ارزیابی نیروی انسانی را به عنوان عامل کلیدی تحول در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهد.


وی با اشاره به برگزاری چهارمین دوره آیین انتخاب کارکنان شایسته صنعت بیمه گفت: این آیین با هدف ارتقای نگرش، انگیزه، بهبود دانش و مهارت نیروی انسانی برای چهارمین سال پیاپی از سوی بیمه مرکزی برگزار خواهد شد. رئیس شورای سیاستگذاری این آیین، مهم‌ترین اهداف ارزیابی عملکرد نیروی انسانی را اتخاذ تصمیمات استراتژیک، ایجاد موقعیت‌های جدید برای کارکنان، آموزش هدفمند و ایجاد انگیزه و رقابت در میان کارکنان دانست و گفت: صنعت بیمه نباید از این مقوله مهم غافل شود و باید در ابعاد کوچک‌تر و سازمانی نیز همواره برنامه‌هایی برای ارزیابی عملکرد و تشویق کارکنان کارآمد خود داشته باشد.

وی بر بحث آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی صنعت بیمه تاکید کرد و گفت: این موضوع یکی از دغدغه‌های بیمه مرکزی بوده و ما درصدد هستیم که با همکاری پژوهشکده بیمه و دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی شرایط آموزش و بهره‌مندی از دوره‌های آموزشی داخلی و بین‌المللی را برای کارکنان صنعت بیمه بیش از گذشته فراهم کنیم.

در ادامه دکتر علیرضا باقری‌ده‌آبادی مدیرکل توسعه سرمایه انسانی و پشتیبانی بیمه مرکزی با اشاره به ‌سازو‌کار برگزاری چهارمین آیین انتخاب کارکنان شایسته گفت: هدف از برگزاری این نشست، هم‌افزایی میان مدیران منابع انسانی شرکت‌های بیمه در راستای حمایت از نیروی انسانی است. وی گفت: مطمئنا خرد جمعی در تصمیم‌سازی حوزه پرچالشی چون نیروی انسانی موثرتر خواهد بود و می‌توانیم به اشتراکاتی در راستای تشویق و هدایت نیروی انسانی کارآمد و توانمندسازی آنها برسیم.

وی همچنین با اشاره به استقبال شرکت‌‌های بیمه در سال‌های گذشته از برگزاری این آیین گفت: مدیران، نقش کارشناسان را در طرح‌ها و پروژه‌های تحول‌آفرین و اثرگذار در صنعت بیمه نادیده نگیرند و اگر آنها در این حوزه‌ها دخیل بودند حتما امتیازی را برای آنها لحاظ کنند.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: