کد خبر: ۲۰۵۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - 12 September 2022
هر قطعه سکه امامی در روز یادشده در قیمت 14 میلیون و 30 هزار تومان معامله شد. کارشناسان بر این باور هستند در صورتی که نرخ دلار در بازار آزاد سطح 31 هزار تومان را لمس کند احتمال رونق گرفتن معاملات وجود دارد و به تبع قیمت سکه نیز افزایش می‌‌یابد.

بازارهای طلا و سکه روز یکشنبه پس از انتشار موج منفی از روند مذاکرات به بازار ارز، رشد قیمت داشتند. به‌طوری که سکه امامی روز گذشته از مرز مقاومتی 14 میلیون تومان عبور کرد و در بالای این سطح مورد داد و ستد قرار گرفت.

اما به دلیل سطح پایین تقاضا برای خرید این مسکوک با وجود ریسک سرمایه‌گذاری قابل توجه در این بازار، قیمت‌‌ها نتوانستند کانال‌یابی مناسبی داشته باشد و تنها در سطوح نزدیک به 14 میلیون تومان قرار گرفت.

به این ترتیب هر قطعه سکه امامی در روز یادشده در قیمت 14 میلیون و 30 هزار تومان معامله شد. کارشناسان بر این باور هستند در صورتی که نرخ دلار در بازار آزاد سطح 31 هزار تومان را لمس کند احتمال رونق گرفتن معاملات وجود دارد و به تبع قیمت سکه نیز افزایش می‌‌یابد.

بازار طلای جهانی

طلا در بازار جهانی که هفته اخیر کاهش بسیار زیادی را متحمل شده بود، طی معاملات هفته مقاومت زیادی در برابر افت بیشتر از خود نشان داد. به‌طوری که تنها در مقطع کوتاهی قیمت‌‌های زیر 1700 دلار را لمس کرد و مجددا به بالای این سطح بازگشت.

این موضوع باعث بهبود احساسات در بین سرمایه‌گذاران بازار شد و با وجود رشد چشم‌‌گیر شاخص دلار، تقاضای خرید برای این فلز گرانبها افزایش یافت. به‌طوری که‌این فلز زرد جهانی توانست کار خود را در سطح 1716 دلار در هر اونس با بازدهی 22/ 0 درصد به پایان رساند.

برخی از کارشناسان این حوزه بر این باور هستند که طلا دیگر توان افت بیشتر را ندارد و ممکن است برای بازه زمانی کوتاه‌مدت و تا زمان افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو به درجا زدن ادامه دهد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: