کد خبر: ۲۰۴۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۱۲ تير ۱۴۰۱ - 03 July 2022
در هفته‌های اخیر شاهد بودیم که بسیاری از هم‌وطنان دغدغه‌‌ای برای خرید ارز نداشتند و برای تامین ارز مورد نیاز خود، به شبکه صرافی‌‌های مجاز و مورد تایید بانک مرکزی مراجعه کردند.

تسنيم : دبیرکل کانون صرافان کشور گفت: در هفته‌های اخیر شاهد بودیم که بسیاری از هم‌وطنان دغدغه‌‌ای برای خرید ارز نداشتند و برای تامین ارز مورد نیاز خود، به شبکه صرافی‌‌های مجاز و مورد تایید بانک مرکزی مراجعه کردند.

کامران سلطانی‌‌زاده با اشاره به مصوبه‌های اخیر بانک مرکزی در خصوص کنترل و مدیریت بازار ارز اظهار کرد: با اقدام بانک مرکزی در جهت توافقی شدن نرخ خرید و فروش ارز صادرکنندگان در شبکه صرافی‌‌ها، امکان خرید ارز توسط هم‌وطنان از طریق صرافی‌‌ها برای تامین ارز مورد نیازشان با کارت ملی فراهم شد. بنابراین در حال حاضر با توجه به افزایش قابل توجه ارز در شبکه صرافی‌‌ها، هم‌وطنان می‌توانند به راحتی برای خرید ارز به صرافی‌‌های مجاز در سراسر کشور مراجعه کنند.

زیرا در هفته‌های اخیر، به دلیل برنامه‌ها و دستورالعمل‌‌های بانک مرکزی، شاهد پیشی گرفتن عرضه در برابر تقاضا در بازار ارز هستیم. به گفته سلطانی‌‌زاده، وقتی عرضه و تقاضا را به صورت شفاف در شبکه صرافی‌‌های سراسر کشور داشته باشیم، به نوعی قطع ارتباط دلالان و متقاضیان توسط بانک مرکزی کلید زده شده و در این مدت، شاهد این بودیم که بسیاری از هم‌‌وطنانی که در گذشته ناچار بودند برای تهیه ارز مورد نیاز خود به بازار غیررسمی و دلالان مراجعه کنند، با رویکرد مناسب و اثرگذار بانک مرکزی می‌توانند برای خرید ارز به صرافی‌‌های رسمی مراجعه و نیازهای ارزی را تامین کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: