کد خبر: ۲۰۳۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - 15 June 2022
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به ۳۵ هزار کلاهبرداری پیش‌فروش ساختمان در پایتخت طی سال ۱۴۰۰، گفت: مشاوران املاک اجازه تنظیم قرارداد پیش‌فروش ساختمان را ندارند.

بانکداری ایرانی- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به ۳۵ هزار کلاهبرداری پیش‌فروش ساختمان در پایتخت طی سال ۱۴۰۰، گفت: مشاوران املاک اجازه تنظیم قرارداد پیش‌فروش ساختمان را ندارند.

به گزارش تسنیم،خلیل محبت خواه ضمن هشدار به شهروندان تهرانی‌، اظهار کرد: سال گذشته 35 هزار پرونده در محاکم قضایی استان تهران با موضوع جعل و کلاهبرداری در پیش فروش ساختمان ثبت شده است.

وی ادامه داد: قانون پیش فروش ساختمان در سال 1389 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید ، در سال 1393 با تائید قوه قضاییه به آئین نامه اجرایی تبدیل شد در واقع فلسفه این قانون جلوگیری از فروش اموال به صورت معارض به اشخاص متعدد بوده است.

وی به پیش فروشندگان و مشاوران املاک هشدار داد که مجازات حبس برای تخلف از قانون توسط قانونگذار پیش بینی شده است.

وی گفت: مشاوران املاک نمی توانند و نباید قرارداد پیش فروش را تنظیم کنند ، آنها فقط باید خریداران و سرمایه گذاران را به دفتر ثبت اسناد رسمی هدایت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به شهروندان هشدار داد حتما باید پیش فروش در دفتر اسناد رسمی ثبت شود و کد رهگیری دریافت شود وی تاکید کرد بنگاههای معاملات املاک در این خصوص صلاحیت فروش ندارند و فقط می توانند متقاضیان را به دفاتر اسناد رسمی هدایت کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: