کد خبر: ۲۰۳۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - 14 June 2022
در همین مدت از طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت با پرداخت بیش از ١٠ هزار فقره وام مشاغل خانگی به مبلغ ٤ هزار میلیارد ریال حمایت شده و همچنین ١٦ هزار میلیارد ریال به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا وام پرداخت شد.

​حمایت بانک صادرات ایران از استقلال مالی و اشتغالزایی مددجویان نهادهای حمایتی با پرداخت ١٠ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه و ایجاد بیش از ١٧ هزار مشاغل خانگی در ١٥ ماه اخیر تداوم یافت. در همین مدت از طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت با پرداخت بیش از ١٠ هزار فقره وام مشاغل خانگی به مبلغ ٤ هزار میلیارد ریال حمایت شده و همچنین ١٦ هزار میلیارد ریال به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا وام پرداخت شد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک به منظور حمایت از ایجاد مشاغل خانگی به معرفی‌شدگان و سرپرستان خانوار کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی با پرداخت ١٧ هزار و ٥٥٧ فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش ٩ هزار و ٩٨٩ میلیارد ریال از ابتدای سال ١٤٠٠ تاکنون از اشتغال‌آفرینی و استقلال مالی و کمک به اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند کشور پشتیبانی کرده است.

این بانک در سال ١٤٠٠ با پرداخت ١٥ هزار و ٦٦٠ فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش هشت هزار و ٧٠٠ میلیارد ریال و از ابتدای سال ١٤٠١ تا نیمه خردادماه با پرداخت هزار و ٨٩٧ فقره وام به ارزش هزار و ٢٨٩ میلیارد ریال از مشاغل خانگی و کارآفرینی مددجویان پشتیبانی کرده است.

١٠هزار فقره وام به طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت
همچنین روند افزایش حمایت این بانک از طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت به منظور بهبود وضعیت معیشت خانوارهای ساکن در مناطق محروم و کم برخوردار و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی با اولویت کسب و کارهای خرد و خانگی مبتنی بر مزیت‌های نسبی مناطق شتاب زیادی به خود گرفته به نحوی که طی سال گذشته ٩ هزار و ٧٦٠ فقره تسهیلات به ارزش چهار هزار و ١٢٢ میلیارد ریال و از ابتدای سال جاری تا نیمه خردادماه ٣٨٧ فقره وام به ارزش ١٧٤ میلیارد ریال توسط این بانک به طرح‌های اشتغالزایی این بنیاد پرداخت شده که جمعا از ابتدای ١٤٠٠ تاکنون بانک صادرات ایران ١٠ هزار و ١٤٧ فقره وام به ارزش ٤ هزار و ٢٩٦ میلیارد ریال در طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت پرداخت کرده است.

بنا براین گزارش، حمایت بانک صادرات ایران از طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در سه ماه پایانی سال ١٤٠٠ با افزایش ٢٠ درصدی همراه بود و تعداد وام‌های پرداخت شده توسط این این بانک از هشت هزار و ١٣٣ فقره در پایان ٩ ماهه اول به ٩ هزار و ٧٦٠ فقره در پایان سال افزایش یافت و پشتیبانی بانک صادرات ایران از این طرح‌ها همچنان با جدیت ادامه خواهد یافت.

١٦ هزار میلیارد ریال تسهیلات به آسیب‌دیدگان از کرونا
در همین مدت حمایت بانک صادرات ایران از کسب‌وکارها و اقشار آسیب‌دیده از کرونا با پرداخت نزدیک به ٨٦ هزار فقره تسهیلات به ارزش بیش از ١٦ هزار میلیارد ریال در سال ١٤٠٠ تداوم داشت.

این بانک در سال گذشته با پرداخت ٨٥ هزار و ٨٩٢ فقره تسهیلات حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا و ودیعه مسکن به ارزش ١٦ هزار و ٤١ میلیارد ریال سهم قابل توجهی در کمک به آسیب‌دیدگان این بیماری در کشور داشته است.

طی سال ١٤٠٠ بانک صادرات ایران ٥٨ هزار و ١٢٩ فقره تسهیلات حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده به ارزش ٩ هزار و ٣٦٩ میلیارد ریال به صاحبان مشاغل پرداخت کرد. همچنین ٢٧ هزار و ٧٦٣ فقره وام ودیعه مسکن به ارزش شش هزار و ٦٧٢ میلیارد ریال به مستاجران در معرض آسیب پرداخت شده است.

بانک صادرات ایران سالانه علاوه بر پرداخت هزاران میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه و حمایت از بخش‌های مختلف اشتغال و کارآفرینی و همچنین ازدواج، مسکن، حوادث غیرمترقبه، زندانیان و بیماران نیازمند، بازنشستگان، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بیماران صعب‌العلاج، تسهیلات خرید گندم و کمک به رونق تولید، از آغاز همه‌گیری بیماری کرونا، حمایت از کسب و کارها و اقشار آسیب‌دیده از این بیماری را در دستور کار داشته است.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: