کد خبر: ۲۰۳۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 30 April 2022
رئیس هیات‌مدیره شرکت بیمه حافظ، در خصوص حذف معافیت مالیاتی شرکت‌های مناطق آزاد، گفت: باید روی این موضوع تمرکز بیشتری شود به دلیل اینکه اگر بیمه مرکزی بخواهد وظیفه حمایتی لازم را از صنعت بیمه داشته باشد باید رفتاری حمایت گونه داشته باشد.

سیاست بیمه مرکزی و رویکرد شرکت‌های بیمه‌ای سرزمین اصلی، باعث شده که بازار شرکت‌های بیمه مناطق آزاد هر روز کوچک‌تر و محدودتر شوند و مسیر به گونه‌ای است که منجر به از بین رفتند. 

رئیس هیات‌مدیره شرکت بیمه حافظ، در خصوص حذف معافیت مالیاتی شرکت‌های مناطق آزاد، گفت: باید روی این موضوع تمرکز بیشتری شود به دلیل اینکه اگر بیمه مرکزی بخواهد وظیفه حمایتی لازم را از صنعت بیمه داشته باشد باید رفتاری حمایت گونه داشته باشد.

محمود دودانگه ادامه داد: این حمایت باید از همه شرکت‌های بیمه‌ای باشد چه شرکت‌هایی که در سرزمین اصلی هستند و چه شرکت‌هایی که درمناطق آزاد ثبت شدند و فعالیت می‌کنند، باید به گونه‌ای حمایت شوند که صنعت بیمه رشد کند و ضریب نفوذ بیمه در بخش‌های مختلف افزایش پیدا کند.

وی اذعان کرد: سیاست بیمه مرکزی و رویکرد شرکت‌های بیمه‌ای سرزمین اصلی، باعث شده که بازار شرکت‌های بیمه مناطق آزاد هر روز کوچک‌تر و محدودتر شوند و مسیر به گونه‌ای است که منجر به از بین رفتن شرکت‌های بیمه مناطق آزاد می‌شود.

دودانگه، تصریح کرد: نیاز است متولیان سیاستگذاری درصنعت بیمه یک فرآیندی را تعریف کنند و تصمیم لازم را در خصوص شرکت‌های مناطق آزاد بگیرند که این شرکت‌ها با دارا بودن شرایط لازم درسرزمین اصلی، بتوانند به راحتی در آنجا هم فعالیت کنند.

وی، با بیان اینکه نباید سازو کارهای لازم را به گونه‌ای پیچیده کنیم که شرکت‌های بیمه مناطق آزاد نتوانند هیچ ابتکار عملی داشته باشند، افزود: این شرکت‌ها هر روز نسبت به روز گذشته و هر سال نسبت به سال گذشته دچار محدودیت‌های بیشتر می‌شوند. دودانگه، راهکار خروج از این چالش را صدور مجوز لازم از سوی مراجع ذی ربط همچون شورای‌عالی بیمه و وزارت اقتصاد برشمرد و گفت: شرکت‌های مناطق آزاد باید با دارا بودن شرایط لازم بتوانند در سرزمین اصلی هم فعالیت کنند.

وی، یادآور شد: شرکت بیمه حافظ با سابقه نزدیک به ۲۰ سال که فعالیت بیمه‌گری انجام می‌دهد اگر بخواهد به سرزمین اصلی ورود کند طبق قانون بیمه مرکزی باید دوباره مجوز فعالیت بگیرد، مانند شرکتی که از ابتدا می‌خواهد درخواست مجوز فعالیت بدهد.

به اعتقاد رئیس هیات مدیره شرکت بیمه حافظ، در تیم جدید بیمه مرکزی این عزم و اراده وجود دارد که بتواند شرایط را برای فعالیت شرکت‌های مناطق آزاد تسهیل کند و این شرکت‌ها هم با سراسری شدن بتوانند حداکثر استفاده را برای ارتقای صنعت بیمه و ضریب نفوذ بیمه در کشور و تحول‌آفرینی انجام دهند.

دودانگه، گفت: با توجه به اینکه معافیت مالیاتی از سال گذشته تاکنون برای شرکت‌های مناطق آزاد برداشته شده دیگر هیچ مزیتی برای شرکت‌های بیمه‌ای مناطق آزاد وجود ندارد پس رفتارتبعیض آمیز نباید وجود داشته باشد و اگرنیاز است که شرکت‌های سرزمین اصلی درمناطق آزاد فعالیت کنند، شرکت‌های مناطق آزاد هم باید بتوانند در سرزمین اصلی فعالیت کنند.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: