کد خبر: ۲۰۲۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 24 April 2022
عضو کمیسیون بودجه و نماینده مردم سبزوار در مجلس:
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌توجهی به سهام عدالت بر روند تشدید فروش آن در بازار سهام اثرگذار خواهد بود، اما اگر بانک‌ها سهام عدالت را به عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار دهند، به مرور زمان با بهبود وضعیت بازار سهام ارزش سهام عدالت هم افزایش پیدا می‌کند.

بانک‌ها نسبت به توثیق سهام عدالت مسئولیت دارندنماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌توجهی به سهام عدالت بر روند تشدید فروش آن در بازار سهام اثرگذار خواهد بود، اما اگر بانک‌ها سهام عدالت را به عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار دهند، به مرور زمان با بهبود وضعیت بازار سهام ارزش سهام عدالت هم افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش  بانکداری ایرانی به نقل از برنا، بهروز محبی نجم‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره بی‌رغبتی برخی بانک‌ها برای توثیق سهام عدالت برای دریافت وام‌های خرد و تأثیر آن بر ارزش سهام عدالت گفت: خود من به آقای امیری، معاون پارلمانی رئیس دولت یازدهم گفتم اگر می‌خواهید در همین انتهای کار باقیات صالحاتی برای خودتان ایجاد کنید، کارت‌های اعتباری سهام عدالت صادر کنید تا افراد مستضعف برای وام‌های خرد درگیر ضامن و تشریفات اداری نشوند تا همه اذیت نشوند.

وی افزود: با وجود اینکه قرار بر این بود بانک‌ها کارت اعتباری سهام عدالت یا تسهیلاتی را برای دارندگانی سهام عدالت در نظر بگیرند، متأسفانه برخی از این بانک‌ها به وظیفه خود عمل نکردند و گزارشات بسیار زیادی از سوی موکلانمان به ما ارسال می‌شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از چالش‌های جدی در مسیر کمک به مردم همین عدم همراهی برخی بانک‌هاست که اگر واقعاً بانک‌ها در این مسیر همراهی می‌کردند، اقدامات خوبی در حوزه سهام عدالت صورت می‌گرفت.

محبی نجم‌آبادی گفت: واقعاً می‌طلبد که در دولت آقای رئیسی گام‌های مثتبی در مسیر تسهیل‌گیری پرداخت وام و سهولت در ارائه تضامین صورت پذیرد. در دولت آقای رئیسی انتظار می‌رود سهام عدالت به عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار گیرد تا افراد ضعیف جامعه دلگرم شوند نه اینکه داشتن یا نداشتن سهام عدالت برای آنها بی‌ارزش تلقی شود و گاهاً به فروش آن مبادرت ورزند.


وی بیان کرد: متأسفانه بعضی از بانک زیر بار پذیرش مسئولیت نمی‌روند و موضوعاتی که بانک مرکزی آن را دستورالعمل کرده، مدنظر قرار نمی‌دهند و نسبت به آن بی‌تفاوت هستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات اظهار داشت: بی‌توجهی به سهام عدالت بر روند تشدید فروش آن در بازار سهام اثرگذار خواهد بود، اما اگر بانک‌ها سهام عدالت را به عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار دهند، به مرور زمان با بهبود وضعیت بازار سهام ارزش سهام عدالت هم افزایش پیدا می‌کند و همه مردم از داشتن سهام عدالت نفع خواهند برد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: