کد خبر: ۲۰۲۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - 18 April 2022
وی افزود: سقف تسهیلات مذکور برای هریک از متقاضیان مبلغ 120 میلیون تومان و با دوره بازپرداخت 10 ساله بوده و برای زوج‌های زیر 25 سال و زوجه‌های زیر 23 سال 150 میلیون تومان است.

رییس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن، شرایط و فرآیند اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در بانک را تشریح کرد.

فروغ جان آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، با اشاره به شرایط اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج گفت: این تسهیلات به زوج هایی که تاریخ عقد آنها بعد از 1397/01/01 باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌شود. سن متقاضیان نیز نباید از 50 سال بیشتر باشد.

وی افزود: سقف تسهیلات مذکور برای هریک از متقاضیان مبلغ 120 میلیون تومان و با دوره بازپرداخت 10 ساله بوده و برای زوج‌های زیر 25 سال و زوجه‌های زیر 23 سال 150 میلیون تومان است.

رییس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن،خاطر نشان کرد: همچنین سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج جهت افراد مندرج در مفاد ماده 50 قانون خدمات ایثارگران 2 برابر است.

جان آقایی در خصوص مراحل پرداخت تسهیلات اظهار داشت: پس از ثبت‌نام متقاضیان در سامانه ازدواج بانک مرکزی و معرفی آنها به بانک مسکن در صف انتظار با اولویت تاریخ ثبت‌نام، تعیین شعبه می شوند و پس از آن، پیامک اطلاع‌رسانی جهت مراجعه به شعبه به متقاضیان ارسال خواهد شد.

رییس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن ادامه داد: در صورت مراجعه متقاضی به شعبه و تکمیل مدارک و مستندات مربوطه جهت تشکیل پرونده در مهلت مقرر در سامانه بانک مرکزی، پرداخت تسهیلات در اسرع وقت صورت گرفته و مبلغ تسهیلات به‌حساب متقاضی واریز می‌‌شود.

وی تاکید کرد: اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ازاولویت های اصلی بانک مسکن در پرداخت تسهیلات بوده و همیشه میزان آن، بیش از سهمیه ابلاغی از سوی بانک مرکزی است.

وی یادآور شد: بانک مسکن در سال 1400 با پرداخت 31 هزار میلیارد ریال در حدود دو برابر سهمیه ابلاغی بانک مرکزی (16 هزار و 176 میلیارد ریال) تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.


وی بیان کرد: این روند در سال جاری نیز ادامه داشته و باوجود عدم تعیین سهمیه بانک‌ها از سوی بانک مرکزی تا این تاریخ، برای بیش از 3 هزار نفر از متقاضیان تعیین شعبه شده و فرایند اعطای تسهیلات به آنها در دست اقدام است.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: