کد خبر: ۲۰۲۷۳۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۹ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۱ - 17 April 2022
مسکنی تصریح کرد: ۷۵‌درصد مطالبات سال‌های ۹۷ و ۹۸ مربوط به تعاونی‌‌‌های سهام عدالت با همت شورای عالی بورس در اواخر سال ۱۴۰۰ پرداخت شده و ۲۵‌درصد باقی مانده نیز در حال پیگیری است.

ایرنا : معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تخصیص ۳/ ۳‌هزار میلیارد تومان اعتبار در مدت ۸ ماه گذشته به تعاونی‌‌‌های نقاط مختلف کشور خبر داد و گفت: بخش قابل‌توجهی از این اعتبار در حوزه اشتغال روستایی و دانش‌بنیان هزینه شده است.

مهدی مسکنی روز شنبه در جریان بازدید از چند واحد تولیدی شهر صنعتی کاوه در جمع خبرنگاران افزود: ۱۰۱ تعاونی دانش‌بنیان در کشور فعال هستند که با توجه به اعلام شعار سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری در نشستی با معاونت علمی ریاست جمهوری، دانش‌‌‌بنیان کردن محصولات ۲۰۰ تا ۲۵۰ واحد تعاونی در سطح کشور هدف‌گذاری شد.


او بیان کرد: چرخه تجاری‌سازی محصولات دانش‌‌‌بنیان در اولویت قرار دارد چرا که با توجه به قیمت بالای محصولات دانش‌‌‌بنیان به علت استفاده از تکنولوژی، تولید انبوه و تجاری‌سازی این محصولات ضروری است.

به گفته معاون تعاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، ۱۶ قلم دانش‌‌‌بنیان در حوزه مسکن هدف‌‌‌گذاری شده که تعدادی منزل به صورت دانش‌‌‌بنیان ساخته شود و در این خصوص با وزارت راه و شهرسازی توافقات لازم صورت گرفت.

مسکنی ادامه داد: کمک به تعاونی‌‌‌ها در اساسنامه صندوق ضمانت مورد تاکید است اما در زمینه تامین منابع موانعی وجود دارد. در مدت ۸ ماه گذشته ۳/ ۳‌هزار میلیارد تومان اعتبار در بخش تعاونی‌‌‌ها در نظر گرفته شده است. او بیان کرد: از مجموع اعتبارات تخصیصی ۲‌هزار میلیارد تومان از محل خط اعتباری وجوه بانک توسعه تعاون و ۳/ ۱‌هزار میلیارد تومان مابقی نیز از محل اشتغال محصولات خانگی و روستایی تامین شده است.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بر اساس توافق صورت گرفته، بخش قابل‌توجهی از این اعتبارات در بخش اشتغال روستایی و حوزه دانش‌بنیان عملیاتی می‌شود تا گام موثری در راستای رفع مشکلات و تقویت محصولات دانش‌‌‌بنیان برداشته شود.

مسکنی تصریح کرد: ۷۵‌درصد مطالبات سال‌های ۹۷ و ۹۸ مربوط به تعاونی‌‌‌های سهام عدالت با همت شورای عالی بورس در اواخر سال ۱۴۰۰ پرداخت شده و ۲۵‌درصد باقی مانده نیز در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه اراده جدی دولت، واگذاری اموال مردم در قالب سهام عدالت است، افزود: ۴۹ شرکت در کشور سرمایه‌پذیر سهام عدالت هستند که از این تعداد ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی هستند که در روزهای پایانی سال گذشته سود سهام عدالت ۳۶ شرکت بورسی به حساب سهامداران واریز شد و مابقی شرکت‌های غیربورسی نیز تا پایان فصل اول سال ۱۴۰۱ تعیین‌تکلیف خواهند شد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: پس از ابلاغیه سال ۹۹، دارندگان سهام عدالت به ۲ گروه مستقیم و غیرمستقیم تقسیم شدند که سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تعاونی سهام عدالت هستند و این موضوع محل بحث در جلسات حقوقی بود و جمع‌‌‌بندی نهایی در این خصوص صورت گرفت.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: