کد خبر: ۲۰۲۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۱ - 11 April 2022
صندوق توسعه ملی در برنامه‌های سال ۱۴۰۱ در تلاش است ۱۵ هزار میلیارد تومان جهت حمایت از طرح‌های کلان تخصیص دهد و حامی طرح‌های ارزی و ریالی و طرح‌های ملی باشد و این طرح‌ها از طریق حدود ۲۰ بانک عامل خصوصی و دولتی اعلام وصول خواهد شد.

معاون اقتصادی صندوق توسعه ملی گفت: برای حمایت از طرح‌های مختلف، امسال ۱۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش بانکداری ایرانی به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سید علیرضا میرمحمدصادقی افزود: امیدواریم در سال ۱۴۰۱ ضمن انجام همه تعهدات صندوق، بتوانیم در طرح‌های مختلفی همچون کشاورزی، صنایع تبدیلی، گردشگری، صنعت و معدن هم به عنوان طرح‌های اجرایی و هم به عنوان سرمایه در گردش، سپرده‌گذاری کنیم.

وی ادامه داد: صندوق توسعه ملی در برنامه‌های سال ۱۴۰۱ در تلاش است ۱۵ هزار میلیارد تومان جهت حمایت از طرح‌های کلان تخصیص دهد و حامی طرح‌های ارزی و ریالی و طرح‌های ملی باشد و این طرح‌ها از طریق حدود ۲۰ بانک عامل خصوصی و دولتی اعلام وصول خواهد شد.

تسهیلات ۱۵ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی در سال جاری

میر محمدصادقی گفت: امیدواریم با توافق‌های صورت گرفته میان صندوق توسعه ملی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در صنایع دانشگاهی و به ویژه طرح‌ها دانش بنیان سرمایه‌گذاری کنیم.

وی با اشاره به حضور موفق صندوق توسعه ملی در بیش از ۳۸۰ طرح ارزی و حدود ۲۷۰ طرح ریالی افزود: تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک، دیگر رویکرد صندوق فقط ارائه تسهیلات نباشد و بتوانیم در جایگاه سرمایه‌گذار و شراکت در سرمایه‌گذاری هم حضور پیدا کنیم.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: