کد خبر: ۲۰۲۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۰ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - 17 March 2022

بررسی سهم بانک‌ها از تعداد و مبلغ تراکنش‌های بانکی در بهمن ماه امسال حاکی از آن است بانک‌ ملت، بیش‌ترین سهم را از تعداد تراکنش‌های شبکه پرداخت داشته ‌است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت به نقل از ایبِنا، این بانک با سهم ۱۹.۶۶ درصدی از تعداد تراکنش‌ها و سهم ۱۹.۴۴ درصدی از مبلغ تراکنش‌ها، همچنان با اختلاف زیاد، بالاترین سهم از پذیرش تراکنش‌های بازار را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست در بین تمام بانک‌های پذیرنده قرار گرفته است.
 
 
 
پس از بانک ملت به ترتیب بانک‌های ملی، سپه، صادرات، کشاورزی، تجارت، پارسیان، سامان و رفاه کارگران بیشترین سهم را از تعداد تراکنش‌ها و بانک‌های ملی، صادرات، سپه، تجارت، کشاورزی، سامان و رفاه، بیشترین سهم را از مبلغ تراکنش‌های شبکه پرداخت داشته‌اند.
بررسی سهم تعدادی بانک‌های پذیرنده از کل بازار تراکنش‌های هر یک از ابزارهای پذیرش در بهمن ماه ۱۴۰۰ نیز نشان می دهد:
بالاترین سهم تعدادی از تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی به ترتیب به بانک‌های ملت (۱۹.۱۵ درصد)، ملی (۱۵.۱۴ درصد)، سپه (۱۰.۵۰ درصد) و صادرات (۸.۲۹ درصد) تعلق دارد.
بالاترین سهم تعدادی از تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی به بانک‌های ملی ایران (۲۴.۰۳ درصد)، ملت (۱۶.۷۰ درصد)، سامان (۱۲.۱۷ درصد) و آینده (۸.۴۸ درصد) اختصاص داشته ‌است.
بالاترین سهم تعدادی از تراکنش های ابزار پذیرش موبایلی به بانک‌های ملت ( ۳۸.۱۳ درصد)، آینده (۲۶.۸۹ درصد)، اقتصاد نوین (۱۳.۵۵ درصد) و ملی (۷.۳۷ درصد) تعلق دارد.
همچنین بررسی سهم مبلغی بانک‌های پذیرنده از کل بازار تراکنش‌های هر یک از ابزارهای پذیرش در بهمن ماه ۱۴۰۰ حاکی از آن است که:
بالاترین سهم مبلغی از تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی به بانک‌های ملت (۱۹.۳۱ درصد)، ملی (۱۳.۷۷ درصد)، صادرات (۱۱.۶۸ درصد) و سپه (۹.۱۸ درصد) تعلق دارد.
بالاترین سهم مبلغی از تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی به بانک‌های ملت (۱۹.۹۴ درصد)، ‌ آینده (۱۴.۱۴ درصد)، سامان (۱۱.۹۷ درصد) و ملی (۸.۳۵ درصد) اختصاص یافته است.
بالاترین سهم مبلغی از تراکنش‌های ابزارهای پذیرش موبایلی به بانک‌های ملت (۴۱.۲۹ درصد)، ‌ آینده (۲۳.۱۰ درصد)، اقتصاد نوین (۱۲.۰۳ درصد) و سامان (۴.۹۴ درصد) تعلق گرفته و این بانک‌ها به ترتیب در مکان‌های اول تا چهارم جای گرفته‌اند.
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: