کد خبر: ۲۰۲۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - 09 March 2022
مقامات در کره‌جنوبی اعلام کردند در آخرین اقدامات تحریمی علیه مسکو به دلیل حمله این کشور به اوکراین، تمامی معاملات با بانک مرکزی روسیه را متوقف خواهند کرد.

ايسنا : مقامات در کره‌جنوبی اعلام کردند در آخرین اقدامات تحریمی علیه مسکو به دلیل حمله این کشور به اوکراین، تمامی معاملات با بانک مرکزی روسیه را متوقف خواهند کرد.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه در بیانیه‌‌ای عنوان کرد: تصمیم گرفته است با توجه به محدودیت‌‌های مالی جامعه بین‌المللی علیه روسیه، تمامی معاملات مالی با بانک مرکزی روسیه را متوقف کند. تصمیم کره‌جنوبی در حالی اتخاذ می‌شود که دولت‌های غربی، سازمان‌های ورزشی بین‌المللی و بسیاری از شرکت‌های بزرگ، روسیه را با در نظرگرفتن تحریم‌هایی، محکوم کرده‌‌اند.

کره‌جنوبی پیش‌‌تر اعلام کرده بود که با ممنوع‌‌کردن حمل‌‌ونقل اقلام راهبردی، کنترل صادرات علیه مسکو را تشدید خواهد کرد و همچنین در تعلیق تراکنش‌‌های مالی با چندین بانک بزرگ روسیه به کشورهای غربی پیوست.

این تصمیم جدیدترین مجموعه اقداماتی است که سئول علیه روسیه و بلاروس انجام داده است. صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که تاثیرات مهم اقتصادی جهانی جنگ در اوکراین در صورت تشدید درگیری، آسیب‌‌های بسیاری به دنبال خواهد داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: