کد خبر: ۲۰۲۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - 07 March 2022
مدیران عامل بانک تجارت و گروه صنعتی ایران خودرو بر ضرورت تقویت همکاری‌ها به ویژه از طریق تامین مالی زنجیره تولید با هدف کاهش هزینه‌های ذی‌نفعان مجموعه ایران‌خودرو تاکید کردند.

مدیران عامل بانک تجارت و گروه صنعتی ایران خودرو بر ضرورت تقویت همکاری‌ها به ویژه از طریق تامین مالی زنجیره تولید با هدف کاهش هزینه‌های ذی‌نفعان مجموعه ایران‌خودرو تاکید کردند.

مدیرعامل بانک تجارت با حضور در شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و در دیدار با مهدی خطیبی مدیرعامل گروه خودروسازی ایران‌خودرو ضمن تشریح جزئیات سامانه زنجیره تامین بانک تجارت، ویژه پشتیبانی و تامین مالی زنجیره تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو گفت: فرآیند تولید محصول نهایی شرکت بزرگی همچون ایران‌خودرو از شرکت‌های فولادی کشور گرفته تا قطعه‌سازان و خود شرکت ایران‌خودرو می‌تواند با به‌کارگیری این سامانه به انجام رسد تا به این ترتیب مسائلی همچون ذی‌نفع واحد و فرآیندهای زمان‌بر تامین مالی به صورت خودکار و با سرعت بیشتر و هزینه کمتر میسر شود.


هادی اخلاقی‌فیض‌آثار با ابراز خرسندی از اینکه نخستین فرآیند تامین مالی زنجیره تولید SCF در همکاری بانک تجارت و گروه صنعتی ایران‌خودرو به شکل کاملا واقعی و عملیاتی کار خود را آغاز کرده است افزود: این روش تامین مالی در چارچوب پشتیبانی و مانع‌زدایی از مسیر تولید، مورد تاکید دستگاه‌های حاکمیتی به ویژه وزارت محترم صنعت، معدن و تجارت است و تاکید داریم که روش تامین مالی زنجیره تولید چه از نظر طول و چه از نظر عرض زنجیره باید گسترش و تعمیم یابد.

مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به سابقه همکاری این بانک با گروه صنعتی ایران‌خودرو بر آمادگی بانک تجارت برای افزایش همکاری به‌ویژه با شرکت‌های زیرمجموعه ایران‌خودرو و سایر ذی‌نفعان این شرکت خودروسازی تاکید کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز با بیان اینکه بانک تجارت بانک اول ایران‌خودرو است و روابط متقابل با سابقه و خوبی بین دو مجموعه وجود دارد گفت: تامین مالی همواره مهم‌ترین دغدغه شرکت‌های تولیدی به شمار می‌رود و روش تامین مالی زنجیره تولید ایران‌خودرو ارائه شده از سوی بانک تجارت می‌تواند به‌عنوان مدلی موفق ویژگی‌های مهمی همچون ایمنی، شفافیت، روان بودن و کاهش هزینه‌ها را در مراودات مالی گروه صنعتی ایران‌خودرو و زنجیره شرکت‌های همکار با این مجموعه فراهم آورد.

مهدی خطیبی ضمن استقبال از گسترش و تعمیق همکاری دوطرف در قالب تامین مالی زنجیره تولید افزود: قرار است بانک تجارت بیش از گذشته در امور مالی ایران‌خودرو نقش‌آفرینی کند و این تعامل می‌تواند در تقویت تولید محصولات ساخت ایران کمک شایانی کند. در این دیدار نیکفر، قائم مقام مالی و اقتصادی ایران‌خودرو، پیرمحمدی مدیرعامل ساپکو و شریفیان معاون مدیرعامل بانک تجارت در راهبری بازار و توسعه کسب و کار نیز حضور داشتند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: