کد خبر: ۲۰۱۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۴ - ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - 22 February 2022
​حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، حجم تامین مالی صنعت پتروشیمی توسط این بانک را بیش از ۹ هزار میلیارد تومان در سال جاری عنوان و تصریح کرد که با رویکرد جدید، این میزان به مراتب افزایش بیشتری خواهد داشت.

​حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، حجم تامین مالی صنعت پتروشیمی توسط این بانک را بیش از ۹ هزار میلیارد تومان در سال جاری عنوان و تصریح کرد که با رویکرد جدید، این میزان به مراتب افزایش بیشتری خواهد داشت.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی در نشست تخصصی تأمین مالی طرح‌های پتروشیمی از طریق نظام بانکی با بیان این مطلب افزود: عزم نظام بانکی به ویژه بانک صادرات ایران برای ایفای نقش حداکثری و مؤثرتر در اقتصاد کشور جزم‌ است و بانک صادرات ایران در سال ۱۴۰۰ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان در صنعت پتروشیمی تامین مالی کرده که این رقم در سال ۱۴۰۲ برای پیشبرد اهداف صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و با توجه به رویکرد جدید هلدینگ خلیج فارس به مراتب بیشتر خواهد شد.

وی در این نشست که با حضور و سخنرانی محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور و عبدالعلی علی‌عسگری مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس برگزار شد، از عملیاتی شدن طرح پتروصاد به عنوان طرح ویژه بانک صادرات ایران برای تکمیل زنجیره تامین مالی صنعت پتروشیمی خبر داد و اظهار امیدواری کرد که در سال آینده اعتبارات و تامین مالی بیشتری توسط بانک صادرات ایران به این صنعت تخصیص یابد.
صیدی افزود: بانک صادرات ایران با هدف دستیابی به الگویی مناسب برای تامین مالی سریع‌تر و مؤثرتر صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، طرح «پتروصاد» را با برخی اصلاحات در مدل نظری اولیه، عملیاتی کرد که ظرفیت‌های بازار پول و سرمایه را در برمی‌گیرد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان این که در بازار پول همواره تسهیلات نقدی، تعهدات، ضمانت‌نامه‌ها و اعتبارات اسنادی موضوعیت دارد، اظهار داشت: بانک صادرات ایران در سال‌های اخیر با طرح‌‌های طراوت تولید و توسعه، گام‌های بلند و مؤثری برای تأمین سرمایه ‌در گردش و سرمایه ثابت صنایع پیشران کشور برداشته و یکی از بهترین همکاری‌ها را با استفاده از طرح‌های یادشده با انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (استصنا) داشته است.

حجت‌اله صیدی با اشاره به الگوی بانک صادرات ایران در استفاده از شرکت‌های زیر مجموعه‌اش برای پشتیبانی از صنایع نفت، گاز و پتروشیمی افزود: در بازار سرمایه با انتشار اوراق از توانمندی‌های تامین سرمایه سپهر و همچنین برای تکمیل این چرخه از ظرفیت‌های کارگزاری بانک صادرات ایران و بیمه سرمد استفاده شده و با برخی اصلاح‌های ساختاری، از ظرفیت شعب خارج از کشور به نحو مطلوب‌تری بهره‌برداری صورت گرفته است

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: