کد خبر: ۲۰۱۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ - 20 February 2022
اخیرا مجرمان برای دسترسی به اطلاعات حساب و کارت بانکی اشخاص به منظور سرقت وجوه بانکی آنان، اقدام به ارسال پیامک هایی می کنند که حاوی عباراتی همچون شکواییه علیه شما و یک لینک بدافزار برای مشاهده اصل پیام است تا با سوء استفاده از القای حس ترس و ترغیب مشتریان، آنان برای دیدن متن پیام روی لینک ارسالی کلیک کنند.

 پلیس فتا درباره سوءاستفاده از حساب های بانکی از طریق ارسال پیامک های جعلی به مشتریان بانک ها هشدار داد.

پلیس فتا در اطلاعیه جدید خود اعلام کرد: اخیرا مجرمان برای دسترسی به اطلاعات حساب و کارت بانکی اشخاص به منظور سرقت وجوه بانکی آنان، اقدام به ارسال پیامک هایی می کنند که حاوی عباراتی همچون شکواییه علیه شما و یک لینک بدافزار برای مشاهده اصل پیام است تا با سوء استفاده از القای حس ترس و ترغیب مشتریان، آنان برای دیدن متن پیام روی لینک ارسالی کلیک کنند.

بر اساس اعلام پلیس فتا، به محض کلیک یا لمس، گوشی مشتریان آلوده می شود و موجبات تخلیه حساب بانکی مشتریان و ارسال این پیامک جعلی از شماره تلفن همراه آنان به دیگران را فراهم می کند.
در این اطلاعیه با تاکید بر این نکته که ارگان هایی همچون قوه قضاییه برای افراد دخیل در پرونده های قضایی با MASK/ سرشماره Adliran پیامک ارسال می کنند به مشتریان هشدار داده شده است که از باز کردن لینک هایی که جز از این سرشماره ها برای آنان ارسال می شود خودداری کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: