کد خبر: ۲۰۰۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۱۱ دی ۱۴۰۰ - 01 January 2022
تفاهم‌نامه استعلام صورتحساب الکترونیکی برای ارایه تسهیلات و خدمات تامین مالی زنجیره‌ای در ساخت مسکن میان بانک مسکن و وزارت صنعت معدن تجارت امضاء شد.

تفاهم‌نامه استعلام صورتحساب الکترونیکی برای ارایه تسهیلات و خدمات تامین مالی زنجیره‌ای در ساخت مسکن میان بانک مسکن و وزارت صنعت معدن تجارت امضاء شد.

به گزارش بانکداری ایرانی به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، صبح امروز طی مراسمی با حضور «علی صالح آبادی»، رئیس کل بانک مرکزی، «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی و «سیدرضا فاطمی امین»، وزیرصمت تفاهم‌نامه‌ای میان «محمود شایان»، مدیرعامل بانک مسکن و «سیدمهدی نیازی» معاون طرح و برنامه وزارت صمت با هدف اجرای طرح تامین مالی زنجیره‌ای بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی امضاء شد.

با اجرای طرح تامین مالی زنجیره‌ای بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی به جای شیوه سنتی، دریافت تسهیلات مستقیم، فرآیند تأمین مالی بنگاه‌ها به صورت پیوسته و در طول زنجیره‌های تأمین و مبتنی بر جریان واقعی کالا و خدمات صورت می‌گیرد.
هدف از اجرای این طرح که به طور آزمایشی با امضای تفاهم نامه میان وزارت صمت و 7 بانک عامل آغاز به کار کرده است، تامین مالی بنگاه‌ها، کاهش هزینه تمام‌شده محصول، تسریع در تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی است و با اجرای آن انحراف منابع محدود می‌شود و شفافیت و کارآیی تخصیص منابع مالی، افزایش می‌یابد.

به غیر از بانک مسکن، 6 بانک عامل دیگر نیز دستور العمل طرح تامین مالی بنگاه ها را دریافت کرده‌ و با وزارت صمت ذیل نظارت بانک مرکزی تفاهم‌نامه مشترک امضاء کردند و طی یک زنجیره متصل به هم قرار است این طرح اجرا شود.

هم اکنون حدود ۶۰ درصد تسهیلات بانکی، صرف اعطای تسهیلات مالی و سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی می‌شود که با اجرای طرح تامین مالی زنجیره‌ای، این دسته از تسهیلات، هدفمند می‌شود و دست بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به بخش‌های دیگر بازتر خواهد شد.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: