کد خبر: ۲۰۰۱۰۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۲ - ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - 18 December 2021
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با اجرای طرح ملی بیمه اجتماعی خانوار کم برخوردار روستایی و عشایری، شاهد افزایش ۸۰‌درصدی بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستیم.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با اجرای طرح ملی بیمه اجتماعی خانوار کم برخوردار روستایی و عشایری، شاهد افزایش ۸۰‌درصدی بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستیم.

به‌‌‌گزارش بانکداری ایرانی به نقل از  صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حجت‌‌‌الله عبدالملکی با حضور ویدئوکنفرانسی در این مراسم، با اشاره به طرح ملی بیمه اجتماعی خانوار کم‌برخوردار روستایی و عشایری گفت: امروز، حدود یک‌میلیون و ۲۵۰‌هزار نفر تحت پوشش این صندوق قرار گرفتند که کار بسیار ارزشمندی است‌‌‌. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بخش زیادی از این افراد، از مددجویان کمیته امداد امام (ره)، سازمان بهزیستی کشور و اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه هستند.

عبدالملکی گفت: با این طرح، حدود ۸۰‌درصد به جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اضافه شد. وی تاکید کرد: تامین آتیه و توسعه بیمه اجتماعی با اولویت توجه به اقشار آسیب‌‌‌پذیر، یکی از اولویت‌‌‌های ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. عبدالملکی یادآور شد: امتیازهای خوبی برای این افراد در نظر گرفته‌ایم. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، دارای پشتوانه مالی بسیار خوب، جوان و مدیریت صحیح است و باید تلاش کنیم تا به سرنوشت دیگر صندوق‌ها گرفتار نشود. عبدالملکی با بیان اینکه باید جامعه هدف بیشتری تحت پوشش بیمه قرار گیرد، به طرح‌‌‌های ویژه کارگزاران در زمینه بیمه زنان روستایی و توجه به تامین آتیه و درآمد آنها اشاره کرد و گفت: این‌گونه خدمات، موجب افزایش رفاه جامعه روستایی می‌شود. وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا منابع همه صندوق‌ها را تامین کنیم، تصریح کرد: خبرهای خوبی در راه است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: به مشکلات کارگزاران آگاه هستیم و تلاش می‌‌‌کنیم آنها را رفع کنیم.

در ادامه این همایش، بیت‌‌‌اله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: این صندوق در راستای تحقق اصل ۲۹ قانون اساسی که بیمه را یک حق همگانی می‌‌‌داند با تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی‌‌‌ بر توجه به اقشار محروم و ضعیف و مبتنی بر قانون ساختار، ایجاد شده است.

برقراری با اشاره به نقش مهم و موثر کارگزاران و ضرورت حمایت از آنان ادامه داد: کارگزاران، در خط مقدم قرار دارند. مفتخریم که حدود ۱۸۰۰ کارگزار پرتلاش که دغدغه تبیین رسالت این صندوق را دارند در این راه تلاش می‌کنند. وی تاکید کرد : جنس تحول؛ اقدام و عمل است و ما تلاش داریم با توجه به منویات مقام معظم رهبری، قانون اساسی و برنامه‌‌‌های توسعه در راستای پوشش ۱۰۰‌درصدی جامعه هدف حرکت کنیم. برقراری، با بیان اینکه جامعه کشاورزان، روستاییان و عشایر غیور، میراث‌‌‌دار فرهنگی کشور هستند، گفت: تامین امنیت غذایی و سیاسی کشورتوسط این قشر محقق می‌شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر افزود: انتظار داریم مجلس انقلابی که دغدغه رفع مشکلات این جامعه هدف را دارند در این راه به ما کمک کنند. وی گفت: هم‌فکری، هم‌‌‌گرایی، هم‌‌‌سویی قوی، توجه به پیشبرد اهداف و نگاه کارشناسی از مؤلفه‌‌‌های نظام مدیریتی بنده است و معتقدم که اگر خود را وقف خدمت کنیم، با تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها، می‌توانیم شاهد اتفاقات خوبی باشیم. در ادامه این همایش، برخی از کارگزاران حاضر به بیان دغدغه‌‌‌های خود پرداختند.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: