کد خبر: ۱۹۹۴۱۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۲ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - 24 November 2021
سود مشارکت 31 درصدی بیمه کارآفرین؛
یکی از بهترین سود مشارکت سال 99 متعلق به بیمه کارآفرین بوده در پی سرمایه گذاری های مناسب مدیریت سرمایه دقیق محقق شده و برای بیمه گذاران عمر واریز شد.

یکی از بهترین سود مشارکت سال 99 متعلق به بیمه کارآفرین بوده در پی سرمایه گذاری های مناسب مدیریت سرمایه دقیق محقق شده و برای بیمه گذاران عمر واریز شد.

به گزارش بانکداری ایرانی،   شرکت کارآفرین به عنوان بیمه غیردولتی موفق شد تا یکی از بالاترین نرخ سود مشارکت در منافع را برای بیمه‌گذاران عمر و پس انداز این شرکت به میزان 31 درصد در پایان سال 1399 کسب کند.

طبق قانون بیمه عمر دو نوع سود به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. اول سود تضمینی که میزان این سود توسط بیمه مرکزی محاسبه شده و به تمامی شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌شود. طی این ابلاغ همه شرکت‌های بیمه موظف هستند سود تعیین شده را به بیمه‌گزاران پرداخت کنند و اگر به هر علتی بیمه‌گر این سود را نپردازد، بیمه مرکزی آن را پرداخت می‌کند. دوم سود مشارکت در منافع است که شرکت های بیمه هر ساله مبلغ ان را بر اساس سود محقق شده محاسبه کرده و به حاسب بیمه گذاران واریز می کنند.

در واقع همه شرکت‌ها باید بیمه‌گزاران خود را در85 درصد سود حاصل از مشارکت سهیم کنند با این حال ممکن است یک شرکت تصمیم بگیرد بیمه‌گزارانش را در 85 درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود، طبق آیین نامه های بیمه مرکزی، سهیم کند. به همین دلیل بیمه کارآفرین که در سال گذشته سود خوبی را در حوزه سرمایه گذاری شناسایی کرده بود، شنیده می شود که بیمه کارآفرین بیمه گذاران را در 90 درصد از سرمایه گذاری شریک کرده است. به همین منظور برای بیمه گذاران خود عدد 31 درصد را در نظر گرفت که یکی از بهترین درصدهای شرکت بیمه برای سال 99 بوده است.

مجموع سرمایه‌گذاری بیمه کارآفرین در سال 99 مبلغ 38 هزار و 660 میلیارد ریال بوده که بخشی از آن متعلق به ذخیره بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بوده است و بر اساس قوانین بیمه مرکزی این سود را با محاسبه مبلغ مشارکت به حساب بیمه گذاران واریز کرد.

در سال‌های گذشته سود مشارکت شرکت‌های بیمه تنها حدود 18 تا 20 درصد بوده است و در سال گذشته بیمه توانسته با تدبیر و مدیریت سرمایه درست سود خوبی را معادل 31 درصد محقق کند.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: