کد خبر: ۱۹۹۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - 22 November 2021
بانک ملت در اطلاعیه‌ای به تمامی ‌شعب خود در سراسر کشور تسهیلات اعضای هیات علمی‌ دانشگاه‌ها را از ابتدای سال‌جاری از مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان با شرایط زیر افزایش داد. مهلت بازپرداخت این وام ۲۰ سال (۲۴۰ ماهه) و سود آن ۱۸درصد است.

بانک ملت تسهیلات خرید یا ساخت مسکن اعضای هیات علمی‌ دانشگاه‌ها را افزایش داد.

به گزارش بانکداری ایرانی،   بانک ملت در اطلاعیه‌ای به تمامی ‌شعب خود در سراسر کشور تسهیلات اعضای هیات علمی‌ دانشگاه‌ها را از ابتدای سال‌جاری از مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان با شرایط زیر افزایش داد. مهلت بازپرداخت این وام ۲۰ سال (۲۴۰ ماهه) و سود آن ۱۸درصد است.

وثیقه لازم برای دریافت این وام سند ملکی شش‌دانگ و قابل ترهین در بانک است و نوع عقد قرارداد اجاره به شرط تملیک است، بنابراین سند منزل مسکونی تا پایان قرارداد در رهن بانک قرار می‌گیرد. مدت زمان بازپرداخت وام برای تسهیلات خرید مسکن ۲۰ سال (۲۴۰ ماه) و برای تسهیلات ساخت مسکن ۱۸ سال (۲۱۶ ماه) است و نرخ سود هر دو وام خرید و ساخت مسکن ۱۸ درصد است.

براساس این اطلاعیه، رعایت الگوی مصرف مسکن در ارتباط با تسهیلات اعضای هیات علمی ‌الزامی‌ نیست، به این معنی که در صورت دریافت وام مسکن از سایر بانک‌ها، استفاده از وام مسکن بانک ملت بلامانع است. برای دریافت این وام، افراد متقاضی باید از طرف دانشگاه معرفی‌نامه داشته باشند و متقاضیان باید مدارک لازم دال بر توانایی پرداخت اقساط (فیش حقوقی و...) را به بانک ارائه کنند. علاوه براین متقاضیان باید فاقد هر گونه چک برگشتی و تسهیلات معوق در شبکه بانکی کشور باشند.

نگار کریمی
منبع: بانک ملت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: