کد خبر: ۱۹۹۳۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - 22 November 2021
بانک ملت از طی مراحل رسیدگی به برنامه افزایش سرمایه 45 درصدی از دو محل سود انباشته و اندوخته از سوی سازمان حسابرسی خبر داد.

بانک ملت از طی مراحل رسیدگی به برنامه افزایش سرمایه ۴۵ درصدی از دو محل سود انباشته و اندوخته از سوی سازمان حسابرسی خبر داد.

به گزارش بانکداری ایرانی،  بانک ملت از طی مراحل رسیدگی به برنامه افزایش سرمایه 45 درصدی از دو محل سود انباشته و اندوخته از سوی سازمان حسابرسی خبر داد.

براین اساس، رضا دولت آبادی مدیرعامل "وبملت" در خصوص وضعیت افزایش سرمایه اعلام کرد: حسب ابلاغ سازمان و پیرو تصویب نامه ۶ مرداد سال ۹۹ هیات مدیره بانک در خصوص افزایش سرمایه به میزان ۹.۲ هزار میلیارد تومان شامل ۸ هزار میلیارد تومان از محل سایر اندوخته ها ( اندوخته تفاوت تسعیر ارز) و مبلغ ۱.۲۹ هزار میلیارد تومان از محل سود انباشته ،چهارم شهریور سال ۹۹ در سامانه کدال منتشر شد.

سازمان حسابرسی در سال ۹۹ ذخایر منظور شده در صورت های مالی برای مالیات، مطالبات مشکوک الوصول و کسری تعهدات اکچوئری را کافی ندانست و افزایش سرمایه پیشنهادی هیات مدیره را تایید نکرد و با توجه به همزمانی با ایام پایان سال و پیش بینی افزایش نرخ تسعیر ارز، مقرر شد پس از تهیه صورت های مالی سال ۹۹ موضوع مجدداً در دستور کار سازمان حسابرسی قرار گیرد.

در صورت‌های مالی سال ۹۹ ذخایر مورد نیاز برای مالیات و مطالبات مشکوک الوصول در حساب ها منظور و متعاقباً درخواست رسیدگی مجدد و اظهار نظر به بازرس قانونی ارسال شد که اکنون توسط سازمان حسابرسی در حال رسیدگی است و به محض دریافت گزارش نسبت به انتشار آن در سامانه کدال جهت اطلاع سهامداران اقدام خواهد شد.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: