کد خبر: ۱۹۹۲۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۸ - ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - 16 November 2021
درهفته پایانی آبان سه رکورد مهم به ثبت رسید. بسط پول در بازار باز به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده و نرخ سود نیز اندکی ترقی پیدا کرده است. در سوی دیگر در بازار شبانه نیز در این هفته اعتبارات قاعده مند سیری صعودی پیدا کرد.

اقتصاد نیوز : در هفته آخر آبان ماه بانک مرکزی ۳۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نقدینگی در بانکها تزریق کرد که بالاترین میزان بسط هفتگی پول در تاریخ این بازار بوده است.

در این گزارش آمده است: درهفته پایانی آبان سه رکورد مهم به ثبت رسید. بسط پول در بازار باز به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده و نرخ سود نیز اندکی ترقی پیدا کرده است. در سوی دیگر در بازار شبانه نیز در این هفته اعتبارات قاعده مند سیری صعودی پیدا کرد.

در عملیات آخرین هفته بازار باز سه رکورد مهم به ثبت رسید. این رکورد ها در راستای بسط بیشتر پول در این بازار بوده که علامتی از وضع بد کسری بی سابقه در بانکها در این مدت است. رکورد اول در حجم تزریق در بازار باز اتفاق افتاد. رکورد دوم در نرخ سود بازار باز اتفاق افتاد که در پاییز بی سابقه بود. رکورد سوم به اعتبارات قاعده مند برمی گردد که دومین رتبه استقراض بانک ها از بانک مرکزی در بازار بین بانکی را در یک ماه اخیر به نام خود ثبت کرد.

عملیات بازار باز در هر هفته از سوی بانک مرکزی در راستای مدیریت حساب نقدینگی بانک ها برگزار شده و هدف اصلی آن مدیریت نرخ سود بین بانکی و کنترل وضع نقدینگی نهادهای مالی مقروض است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: