کد خبر: ۱۹۹۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷:۳۸ - ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - 16 November 2021
مقیاس دارایی‌های بانک‌ها نسبت به تولید ناخالص داخلی (GDP)، رشد ترازنامه خالص مالی و سپرده‌ها، مدیریت ریسک عملیات بانکی، سودآوری و حفظ آن، قدرت و اعتبار منابع مالی پرداخت شده و نقدینگی دارایی‌ها برای پاسخگویی به رویدادهای نامطلوب که مستلزم خروج وجه نقد است.

ایبِنا: بانک اسلامی قطر (QIB) به عنوان قوی‌ترین بانک در قطر، چهارمین بانک قوی در خاورمیانه و دومین بانک اسلامی قوی در جهان در رتبه‌بندی ۵۰۰ بانک قوی در سال ۲۰۲۱ آسیا ظاهر شد. به گزارش پنینسولا قطر، در ارزیابی قویترین بانکهای امسال، این بانک قدرت مالی خود را حفظ کرد و اکنون قویترین بانک در قطر و چهارمین بانک در خاورمیانه است.

این بانک در صدر رده‌بندی قویترین بانکهای اسلامی به عنوان قویترین بانکهای قطر باقی ماند و اکنون دومین بانک اسلامی قوی در جهان است. عملکرد این بانک از طریق شش شاخص کلیدی و بر اساس اهمیت نسبی آنها ارزیابی شد: مقیاس دارایی‌های بانک‌ها نسبت به تولید ناخالص داخلی (GDP)، رشد ترازنامه خالص مالی و سپرده‌ها، مدیریت ریسک عملیات بانکی، سودآوری و حفظ آن، قدرت و اعتبار منابع مالی پرداخت شده و نقدینگی دارایی‌ها برای پاسخگویی به رویدادهای نامطلوب که مستلزم خروج وجه نقد است.


باسل جمال، مدیرعامل گروه QIB ‌‌گفت: ما از عملکرد QIB خرسندیم، زیرا شاهد پیشرفت بزرگی نسبت به سال گذشته هستیم. ما توانستیم در مواقع نامشخص از مشتریان خود حمایت کنیم و به حفظ ترازنامه صحیح افتخار میکنیم. همچنین به توسعه چشمگیر بخش بانکداری قطر که ما را قادر به رقابت با سایر بانک‌های اسلامی در سطح منطقه و بین‌المللی کرد، افتخار میکنیم. با نگاهی به آینده، ما متعهد به حمایت از مشتریان خود و بهبود مستمر خدمات خود و در عین حال دستیابی به نتایج مثبت هستیم. باسل افزود: مایلیم از هیات‌مدیره و مشتریان خود به خاطر اعتماد و حمایت‌شان که ما را در کسب نتایج برجسته یاری کردند، تشکر کنیم.

این بانک اخیرا نتایج دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱ را اعلام کرده است. سود خالص قابل انتساب به سهامداران بانک برای دوره ۹ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱ بالغ بر ۲۵۲۵ میلیون ریال قطر بود که نشان‌دهنده رشد ۹/ ۱۳ درصدی در مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ است. مجموع داراییهای بانک اکنون به ۱۸۶ میلیارد ریال قطر می‌رسد که ۷/ ۶ درصد در مقایسه با ماه دسامبر ۲۰۲۰ بیشتر است، با رشد ۴/ ۹ درصدی نسبت به ماه سپتامبر ۲۰۲۰ که ناشی از ادامه رشد فعالیتهای تامین مالی و سرمایهگذاری است. فعالیت‌های مالی اکنون به ۱۲۷ میلیارد ریال قطر QR رسیده که نسبت به دسامبر سال قبل ۷/ ۶ درصد و نسبت به سپتامبر ۲۰۲۰ رشد ۳/ ۱۲ درصدی داشته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: