کد خبر: ۱۹۷۵۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۵ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - 14 September 2021
بیمه ملت در سال 1400 وضعیت متفاوتی با سالهای قبل داشته است. اتفاقات مهمی در این شرکت رخ داده که توانسته اوضاع شرکت را به مراتب بهتر از سالهای قبل و بعضا نسبت به برخی از شرکت تبدیل کند.

بیمه ملت در سال 1400 وضعیت متفاوتی با سالهای قبل داشته است. اتفاقات مهمی در این شرکت رخ داده که توانسته اوضاع شرکت را به مراتب بهتر از سالهای قبل و بعضا نسبت به برخی از شرکت تبدیل کند.

به گزارش بانکداری ایرانی، از جمله اقداماتی که در سال جاری سبب شد تا این شرکت را به شرکتی خاص تبدیل کند عبارت از کسب درآمد و سودآوری با رشدی بی‌سابقه، انعقاد قرارداد با بیمه‌گزاران بزرگ ، تمدید مجوز قبولی اتکایی خارج از کشور، افزایش و بهبود ترکیب پرتفو، کنترل نسبت خسارت، سنددار کردن املاک و پیگیری پرونده‌های حقوقی، وصول مطالبات افزایش سرمایه و توانگری است.

سودآوری شرکت بیمه ملت
در سه ماهه منتهی به خرداد 1400 حق بیمه های صادره شرکت در رشته‌های مختلف به مبلغ سه هزار و 905 میلیارد ریال بوده که نسبت به سال قبل رشدی 84 درصد رشد داشته چرا که در دوره مشابه در سال قبل دو هزار میلیارد ریال حق بیمه صادره شرکت بیمه ملت بود. بر اساس این حق بیمه در سال جاری شرکت به دلیل ذخایر شرکت درآمدی پنج هزار و 163 میلیاردی را کسب کرده‌است. بر اساس این رخداد سود خالص شرکت یک هزار و 301 میلیارد ریال را برای شرکت در پی داشته است که نسبت به دوره مشابه در سال قبل 107 درصد رشد داشته است.

افزایش سرمایه کم نظیر درسال ۱۴۰۰
شرکت بیمه ملت در سال جاری مراحل افزایش سرمایه خود را عملیاتی کرده و طی اطلاعیه ای این اقدام را رسمی کرده است. در این اعلامیه آمده است:
« با عنایت به مجوز افزایش سرمایه به شماره مورخ 13 اردیبهشت 1400 بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ سه خرداد 1400 افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 2,850,000 میلیون ریال به‌مبلغ 30,657,213 میلیون ریال ( از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها مبلغ 27807213 میلیون ریال و ) در تاریخ 1400/05/16 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.»

رکورد شکنی سطح توانگری مالی
بیمه مرکزی در شهریور امسال اعلام کرده است که نسبت توانگری شرکت معادل 386 درصد در سطح بوده است این یکی از ارقام مناسب در صنعت بیمه ایران است و نشان دهنده اوضاع خوب بیمه ملت دارد که می تواند ریسک های بالایی را برای انواع پوشش انتخاب کند.

 

بررسی وضعیت توسعه ایی بیمه ملت در سال 1400

برنده شدن در مناقصه های درآمدزا
از جمله اقدامات دیگر برنده شدن شرکت در مناقصاتی است که درآمد و عایدی خوبی برای شرکت دارد. بر اساس این گزارش، شرکت بیمه ملت با حضور در مناقصه امور بیمه‌ای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، به عنوان برنده این مناقصه شناخته شد. علاوه بر این بیمه ملت انواع خدمات بیمه‌ای را به کارکنان سازمان راه‌آهن ج.ا.ا، اعضای صندوق بازنشستگی کشوری، بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و… ارائه می‌دهد.

مسئولیت اجتماعی بیمه ملت
بر اساس مسئولیت های اجتماعی بیمه ملت در سال جاری در رخدادهای عمومی شرکت کرد. بر این اساس، بیمه ملت با پرداخت مبلغ ۶۱۱ میلیون ریال در پویش نذر_آب مشارکت کرده است که از این مبلغ ۴۱۰ میلیون ریال توسط تعداد ۱۸۹ نفر از کارکنان خیرخواه شرکت و مبلغ ۲۰۱ میلیون ریال از سوی ۲۶۶ نماینده نوع‌دوست بیمه ملت جمع‌آوری شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: