کد خبر: ۱۹۷۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - 01 September 2021
بانک اقتصاد نوین اقدام به انتشار ۱۰هزار میلیارد ریال اوراق گام (گواهی اعتبار مولد) برای صنعت خودروی کشور کرد.

 بانک اقتصاد نوین اقدام به انتشار ۱۰هزار میلیارد ریال اوراق گام (گواهی اعتبار مولد) برای صنعت خودروی کشور کرد.


این بانک با هدف تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی، کمک به توسعه و شکوفایی اقتصاد ملی و نیز رونق تولید و پایداری اشتغال در شرایط تحریم، با انتشار ۱۰هزار میلیارد ریال اوراق گام، اقدام به تامین سرمایه در گردش مورد نیاز صنعت خودروی کشور کرد.

بنابراین گزارش، اوراق گام، به‌عنوان یک ابزار بازار محور، غیر تورم‌زا و باقابلیت نقل‌وانتقال در بازارهای پول و سرمایه، ابزار نوینی در تامین اعتبار برای بنگاه‌های تولیدی است که براساس آن تولیدکنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه، از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در سررسید کرده و آن را به فروشنده مواد اولیه تحویل می‌دهند. دارنده این اوراق می‌تواند گواهی را تا زمان سررسید آن نزد خود نگه دارد یا آن را به فروشنده مواد اولیه خود واگذار کند یا نسبت به تنزیل آن در بازار سرمایه اقدام کند.

این گزارش می‌افزاید: بانک اقتصاد نوین حمایت از تولید و اشتغال ملی را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های راهبردی خود می‌داند و به‌ویژه در دو سال گذشته با تمام توان و ظرفیت خود تلاش کرده است تا با شتاب بخشی به تامین منابع مالی مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی گامی مهم در راستای تحقق رسالت خود بردارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: