کد خبر: ۱۹۶۰۶۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۲ - ۱۸ تير ۱۴۰۰ - 09 July 2021
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تونل البرز به عنوان بزرگترین تونل غرب آسیا اوایل مردادماه سال جاری و در دولت دوازدهم افتتاح می‌شود.

بانکداری ایرانی - رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تونل البرز به عنوان بزرگترین تونل غرب آسیا اوایل مردادماه سال جاری و در دولت دوازدهم افتتاح می‌شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، محمدباقر نوبخت در جریان بازدید از آزادراه تهران-شمال به همراه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از تلاش‌های این نهاد در تکمیل تونل البرز، بزرگترین تونل غرب آسیا واقع در منطقه ٢ آزادراه تهران- شمال قدردانی کرد.

وی تصریح کرد: آماده کردن ۶.۴ کیلومتر تونل کار قابل تحسینی است که وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان آن را به سرانجام رسانده‌اند.

معاون رییس جمهوری تاکید کرد: قطعه دوم آزادراه تهران-شمال در سال جاری افتتاح می شود.

بنا بر اعلام شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، منطقه ٢ آزادراه تهران-شمال به طول ٢٢ کیلومتر از انتهای منطقه یک آزادراه در سه راهی شهرستانک شروع و در محدوده پل زنگوله وارد جاده چالوس می شود که احداث این منطقه ٦ کیلومتر دیگر از جاده موجود را کوتاه می کند.

برخی از ویژگی های منطقه ٢ آزادراه تهران-شمال شامل عبور ٧٠ درصد مسیر از داخل تونل، تعداد ٥٩ رشته تونل در باند رفت و برگشت در مجموع به طول ٣٧.٢ کیلومتر، تعداد ٢٩ دستگاه پل بزرگ در باند رفت و برگشت در مجموع به طول ٣.٦ کیلومتر، است.

از دیگر ویژگی های منطقه ٢ آزادراه تهران شمال می توان از حجم عملیات خاکی به میزان سه میلیون مترمکعب، وجود طولانی ترین تونل آزادراهی، تونل های سه قلوی البرز هریک به طول ٦.٤ کیلومتر و طولانی ترین پل مسیر به طول ٣٣٠ متر نام برد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: