کد خبر: ۱۹۵۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۳ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - 31 May 2021
اجلاس ملی « سلامت مواد غذایی ، از فرآوری تا مصرف » توسط « انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور » برگزار می شود.

اجلاس ملی « سلامت مواد غذایی ، از فرآوری تا مصرف » توسط « انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور » برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه اجلاس " سلامت مواد غذایی ، از فرآوری تا مصرف » ، در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت مواد غذایی و اصلاح و ترویج الگوی مصرف ، مبتنی بر برنامه های راهبردی وزارت بهداشت، « انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور » در نظر دارد براساس مصوبه شماره 5645/100 نخستین همایش ملی " سلامت مواد غذایی ، از فرآوری تا مصرف " را با مشارکت سازمان غذا و دارو ، وزارت صمت، سازمان نظام پزشکی ، شورای عالی سلامت ، سازمان شیلات و شورای سیاستگذاری صدا و سیما ، 24 مهر ماه سال جاری همزمان با روز جهانی غذا در محل انستیتو تحقیقات و تغذیه ای و صنایع غذایی کشور برگزار نماید .


همچنین در این همایش برای اولین بار " نشان ملی تغذیه" به تولید کنندگان و خدمات دهندگان و افراد شاخص و کارآمد در این حوزه بر اساس دستورالعمل مصوب شورای عالی انستیتو اعطا خواهد شد .


گفتنی است بر اساس تصمیم نهایی « انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور » و شورای سیاست گذاری نشان ملی تغذیه ، موسسه فرهنگی و هنری « عصرگفتگوی قلم » به عنوان دبیرخانه اجرایی اجلاس ملی " سلامت مواد غذایی ، از فرآوری تا مصرف " جهت پیگیری امور مربوط به ثبت نام و سایر امور اجرایی مربوط به این نشان ملی آغاز به کار کرد.

• ضوابط ثبت نام کنندگان جهت حضور در فرآیند ارزیابی نشان ملی تغذیه :
1- ثبت نام جهت حضور در فرآیند کارشناسی به تنهایی موجب اخذ نشان نمی گردد و ثبت نام کننده حتماً باید امتیازات و تأییدات کمیته علمی و ارزیابی را اخذ نماید .
2- با توجه به اینکه محصولات تولیدی نیاز به تأییدات آزمایشگاهی دارند ، هزینه های مربوطه طبق تعرفه آزمایشگاه مورد تأیید سازمان غذا و دارو ، با ثبت نام کننده می باشد .
3- برخی از معیارهای اعطای نشان مطابق مصوبه شماره 5654/100 انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور به شرح ذیل است ؛
- چهره شاخص و تأثیر گذار در ارتقاء و ترویج دانش تغذیه در سطوح ملی ، منطقه ای یا بین المللی
- ارائه فرآیند یا خدمات که منجر به بهبود وضعیت تغذیه در جامعه گردد .
- فرآورده های غذایی ، صنفی یا صنعتی دارای ویژگیهای مطابق با معیارهای سلامت و تغذیه سالم باشد.
تولیدکنندگان و خدمات دهندگان در حوزه صنایع غذایی کشور ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری این رویداد ملی می توانند با شماره 02181020 داخلی 1001 و 1002 دبیرخانه این اجلاس موسسه ( عصرگفتگوی قلم ) ،تماس حاصل نمایند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: