کد خبر: ۱۹۴۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۹ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - 26 May 2021
27 اردیبهشت زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۵ ریشتر خراسان شمالی حوالی سنخواست را لرزاند. زمین‌لرزه‌ای که خوشبختانه تلفات جانی نداشت، اما به بیش از 2500 واحد مسکونی در 105 روستا خسارت وارد کرد.

سه تیم ارزیاب خسارت بیمه سرمد به مناطق زلزله‌زده استان خراسان شمالی اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، 27 اردیبهشت زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۵ ریشتر خراسان شمالی حوالی سنخواست را لرزاند. زمین‌لرزه‌ای که خوشبختانه تلفات جانی نداشت، اما به بیش از 2500 واحد مسکونی در 105 روستا خسارت وارد کرد.

بخش زیادی از روستاهای محروم استان خراسان شمالی در طرح مشترک بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بیمه سرمد، تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفته است. به همین دلیل در همان ابتدای وقوع زلزله، تیم ارزیاب خسارت شعبه استان خراسان شمالی بیمه سرمد در مناطق زلزله‌زده حاضر شده‌ و با همکاری مدیریت بیمه‌های آتش‌سوزی، سه تیم ارزیاب خسارت نیز از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و گلستان برای کمک به تسریع ارزیابی خسارت واحدهای روستایی به این مناطق اعزام شده‌اند تا روند خدمت‌رسانی به مردم این مناطق تسریع شود.

بر اساس اعلام سرتیم ارزیاب خسارت بیمه سرمد، تا به حال بیش از 350 واحد روستایی در مناطق ناویا، حصارعیسی، بام، کتلی و... مورد ارزیابی قرار گرفته‌ است و به زودی کار ارزیابی خسارت این واحدها به پایان می‌رسد و خسارت بیمه‌شدگان بیمه سرمد به سرعت پرداخت خواهد شد.

‌همچنین نماینده استاندار خراسان شمالی و بنیاد برکت نیز تیم ارزیاب خسارت بیمه سرمد را همراهی می‌کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: