کد خبر: ۱۹۴۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - 24 May 2021
مدیریت پیگیری تخلفات سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص پیامک ارسال شده مبنی بر محدودسازی برخی کارگزاری ها در بازه زمانی سه روز، توضیحاتی را منتشر کرد.

 بانکداری ایرانی - مدیریت پیگیری تخلفات سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص پیامک ارسال شده مبنی بر محدودسازی برخی کارگزاری ها در بازه زمانی سه روز، توضیحاتی را منتشر کرد.

به گزارش تسنیم، مدیریت پیگیری تخلفات سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: با توجه به سوءتفاهم ایجاد شده در مورد علت محدود کردن برخی کارگزاریها از معاملات اوراق بهادار، به استحضار اهالی بازار سرمایه می رساند منشا محدودیتهای اعمال شده بر معاملات کارگزاری ارسال کننده پیامک، پرونده های تخلفاتی و اجرای آرای محکومیت های انضباطی صادر علیه نهاد مالی مذکور در مرجع رسیدگی به تخلفات بازار سرمایه است، و ارتباطی به شرایط بازار ندارد.

مدیریت پیگیری تخلفات سازمان بورس و اوراق بهادار در روشنگری چرایی محدود سازی برخی کارگزاری ها در بازه زمانی سه روز، دو نکته را به استحضار می رساند:

الف) منشا ارسال پیامک به کارگزاری های یاد شده، دستگاه اجرای احکام انضباطی و مرجع رسیدگی به پرونده های تخلفاتی بوده و هیچگونه ارتباطی با تصمیم نهاد ناظر و شرایط بازار نداشته و ندارد.

ب) شایسته است اشخاص حقیقی، حقوقی و کارگزاری ها در صورت احراز تخلفات در پیشگاه قانون تمکین کرده و از طرح مباحث انحرافی، حاشیه‌سازی و تشویش اذهان عمومی بپرهیزند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: