کد خبر: ۱۹۴۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 16 May 2021
در حالی قراربود کلنگ مترو پردیس ۲۰ اسفند سال گذشته به زمین زده شود که وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال هماهنگی با محیط زیست برای آغاز ساخت مترو پردیس هستیم.

 بانکداری ایرانی- در حالی قراربود کلنگ مترو پردیس ۲۰ اسفند سال گذشته به زمین زده شود که وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال هماهنگی با محیط زیست برای آغاز ساخت مترو پردیس هستیم.

به گزارش تسنیم، محمد اسلامی از امضای تفاهمنامه با شهرداری تهران تکمیل فوری مترو پرند خبر داده و گفته است: تمام خطوط مترو برون شهری با سرمایه گذاری داخلی وزارت راه و شهرسازی از منابع شرکت شهرهای جدید احداث می‌شود.

وی ادامه داد: تفاهمنامه اولیه احداث مترو پردیس نیز به امضا رسیده و طراحی‌های مقدماتی این خط انجام شده است. هماهنگی با سازمان محیط زیست در دست اقدام است که بتوانیم مسیر را نهایی کنیم و خط بدون معارض باشد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: عملیات اجرایی پس از نهایی شدن پیمان به زودی آغاز خواهد شد. طبق تفاهم‌نامه و قرارداد اولیه، قرار است مترو پردیس 48 ماهه ساخته شود.

به گزارش تسنیم، قرار بود کلنگ اجرایی مترو پردیس 20 اسفندماه سال گذشته به زمین زده شود.

مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس 11 اسفندماه سال گذشته در این‌باره به تسنیم گفته بود‌: ساخت مترو پردیس یکی از آرزوهای دیرینه مردم این شهر بوده است، این 20 اسفند امسال (سال 99) کلنگ‌زنی خواهد شد و اکنون کار تجهیز کارگاه این پروژه در حال انجام است.

وی وی با بیان اینکه طول مترو پردیس حدود 25 کیلومتر است، افزود: با ساخت مترو پردیس طی 4 سال، زمان سفر از تهران به پردیس و بالعکس به 17 دقیقه کاهش می‌یابد.

وی بیان کرد: بزرگترین تونل ریلی کشور در این مسیر است کل این پروژه 25 کیلومتری از زیر زمین عبور می کند به غیر از 700 متر آن که ‏پل است.این 700 متر بالای شهر جاجرود است که از طریق پل قطار مترو از روی آن عبور خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: مترو پردیس برای استان‌های مازندران و گلستان نیز تاثیر بسیار بالایی دارد و باعث می شود تا مردم ماشین های خود را در مجتمع ایستگاهی مترو پردیس پارک کنند و از مترو سراسری تهران استفاده کنند.

هدایت تصریح کرد: با بهره برداری از مترو پردیس از حجم ورودی خودروهای استان های گلستان مازندران و شهرهای شمال شرقی به تهران کاسته شده و خیلی از سفرهای غیرضروری را حذف می کند.

وی اضافه کرد: اخذ مجوزهای مربوطه برای ساخت مترو پردیس از سازمان حفاظت محیط زیست در حال انجام است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: