کد خبر: ۱۹۴۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 14 May 2021
شرکت آمریکایی "خط لوله کلونیال" در بیانیه ای اعلام کرد که پس از تقریباً یک هفته قطعی جریان انتقال سوخت در پی حمله سایبری هکرها، کل سیستم خود را مجدداً راه اندازی کرده است.

 بانکداری ایرانی- شرکت آمریکایی "خط لوله کلونیال" در بیانیه ای اعلام کرد که پس از تقریباً یک هفته قطعی جریان انتقال سوخت در پی حمله سایبری هکرها، کل سیستم خود را مجدداً راه اندازی کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت آمریکایی خط لوله کلونیال Colonial Pipeline در بیانیه ای اعلام کرد که پس از تقریباً یک هفته قطعی جریان انتقال سوخت در پی حمله سایبری هکرها، کل سیستم خود را مجدداً راه اندازی کرده است.

این شرکت در حساب توییتری خود گفت: خط لوله کلونیال اکنون می تواند گزارش دهد که ما کل سیستم خط لوله خود را دوباره راه اندازی کرده ایم و تحویل محصول در تمام بازارهایی که خدمت می کنیم آغاز شده است.

این شرکت افزود: پس از این راه اندازی مجدد، چندین روز طول خواهد کشید تا روند تحویل محصول به حالت عادی باز گردد. برخی از بازارهایی که خط لوله کلونیال در آن فعالیت می کند ممکن است در این دوره شروع، وقفه متناوب خدمات را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید
اعلام وضعیت اضطراری در ایالت فلوریدای آمریکا به دلیل کمبود بنزین

حمله سایبری به خط لوله آمریکا توسط یک باند تبهکار انجام شده است؟

طبق بیانیه هفته گذشته این شرکت، حمله سایبری به سیستم های آن با استفاده از یک ویروس باج افزار صورت گرفته است.

در نتیجه حمله سایبری گروه هکری "دارکساید"، این شرکت مجبور شد موقتاً فعالیت خود را متوقف کند. این، به نوبه خود ، منجر به تعطیلی تقریبا نیمی از پمپ بنزین ها در برخی از ایالت های جنوب شرقی ایالات متحده به دلیل نیاز شدید به سوخت شد.

بر اساس این گزارش، روز سه شنبه به دلیل نگرانی از کمبود بنزین و افزایش صف های طولانی در پمپ بنزین ها ایالت فلوریدای آمریکا وضعیت اضطراری اعلام کرد.

گفته می شود که این شرکت حدود 5 میلیون دلار به هکرهای شرق اروپا باج داده است.

برچسب ها: امریکا ، هکرها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: