کد خبر: ۱۹۴۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 12 May 2021
از محل تجدید ارزیابی :
دو شرکت بیمه مجوز افزایش سرمایه ۵۳۵ و ۱۴۳ درصدی را از محل تجدید ارزیابی گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

مجوز افزایش سرمایه بیمه دی و رازی صادر شددو شرکت بیمه مجوز افزایش سرمایه ۵۳۵ و ۱۴۳ درصدی را از محل تجدید ارزیابی گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

به گزارش بانکداری ایرانی، دو شرکت بیمه رازی و بیمه دی به ترتیب مجوز افزایش سرمایه 535، 143 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

براین اساس، "ورازی" سرمایه فعلی از 300 میلیارد تومان به 1.9 هزار میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و برای اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

مجمع فوق العاده می تواند با انجام افزایش سرمایه از 1.9 به 2.1 هزار میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدّت 2 سال به هیات مدیره تفویض کند تا پس از أخذ مجوز سازمان و بیمه مرکزی نسبت به عملی شدن آن اقدام شود.

همچنین سرمایه فعلی "ودی" از 250 به 608.4 میلیارد تومان می رسد. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و صرف اصلاح ساختار مالی می شود.

مجمع فوق العاده می تواند با انجام افزایش سرمایه از 608.4 به 833.4 میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدّت 2 سال به هیات مدیره تفویض کند تا پس از أخذ مجوز سازمان و بیمه مرکزی نسبت به عملی شدن آن اقدام شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: